Pramonės grupių ir analitikų duomenys rodo, kad praėjusią savaitę būsto pirkėjai, įsigiję būstą dar nebaigtuose projektuose, nutraukė mokėjimus, susijusius su mažiausiai 100-u projektų, supykę dėl nukeltų ar neaiškių būsto perdavimo terminų ir sustabdytų statybų.
Pirkėjų boikotas sustiprino nerimą dėl finansinių problemų gilėjimo nekilnojamojo turto sektoriuje, kuriam, kaip manoma, tenka 18–30 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) ir kuris yra laikomas svarbiu antros pagal dydį pasaulio ekonomikos augimo varikliu.
Kinijos bankininkystės ir draudimo sektorių reguliavimo komisija (CBIRC) paragino bankus „efektyviai patenkinti pagrįstus nekilnojamojo turto bendrovių finansavimo poreikius, energingai remti nuomojamų būstų statybą“ ir remti projektų sujungimą ir įsigijimą, sekmadienį paskelbtame interviu valstybinei žiniasklaidai teigė organizacijos atstovas.
Taip pat buvo paprašyta „gerai atlikti klientų aptarnavimo darbą <...> laikytis sutarčių, vykdyti įsipareigojimus ir ginti teisėtas finansines vartotojų teises ir interesus“.
Šios priemonės reikalingos norint „palaikyti stabilų ir tvarkingą nekilnojamojo turto rinkos veikimą“, teigė sakė neįvardytas pareigūnas.
2020 metais šalies institucijos ėmėsi priemonių pažaboti milžinišką įsiskolinimą nekilnojamojo turto sektoriuje, o nuo to laiko tokios NT milžinės kaip „Evergrande“ ir „Sunac“ ne visada galėjo įvykdyti savo skolinius įsipareigojimus bei buvo priverstos iš naujo derėtis su kreditoriais.
Praėjusią savaitę reguliavimo institucijų atstovai susitiko su bankais, kad aptartų didėjantį vartotojų hipotekų boikotą, pranešė „Bloomberg News“, nes vis daugiau didžiųjų Kinijos NT vystytojų atsiduria ties įsipareigojimų nevykdymo riba.
Pokyčiai stebimi lėtėjančio Kinijos augimo ir silpnų nekilnojamojo turto pardavimų fone, o tai didina riziką stabilumui šalyje prieš šį rudenį įvyksiantį 20-ąjį Komunistų partijos kongresą, kuriame prezidentas Xi Jinpingas greičiausiai sieks jau trečios kadencijos.