Projektas pretenduoja tapti geriausiu gyvenamuoju projektu.
„G46“ apartamentų kompleksas įsikūręs Kauno centre esančioje Gedimino gatvėje. Anot architekto Mindaugo Miliukščio, 1856 metais pastatytame komplekse buvo įrengti butai, vėliau čia įsikūrė tabako fabrikas. Nuo 1928 metų valdą ir pastatus įsigijo „Varpo“ bendrovė leidusi laikraščius „Lietuvos žinios“, „Lietuvos ūkininkas“ ir kt. Po rekonstrukcijos objekte įsikūrė redakcijos ir spaustuvė.
Pastatas pasižymi eklektiniu skirtingiems architektūros stiliams būdingu formų deriniu, jame yra klasicistinių, moderno, secesijos ir „tautiško stiliaus“ elementų.
„Vienas didžiausių iššūkių, su kuriais teko susidurti – suderinti naująją ir senąją architektūrą“, – teigia „Etapas Group“ vadovas Mindaugas Velička.
Teigiama, kad pastato fasadas iš gatvės pusės restauruotas išsaugojus visus vertingus fasado elementus. Fasadas tinkuotas rausvos, šviesiai pilkos ir tamsiai pilkos spalvos granitiniu tinku. Išlaikyta tarpukariu įrengta laiptinė, į kurią patenkama pro arką, į antrame aukšte įrengtą butą.
Siekiant sukurti patrauklų ir patogų projektą, pasirinktas beveik perpus mažesnis nei leistinas sklypo užstatymo intensyvumas. Komplekse įrengti 36 apartamentai bei 4 komercinės patalpos fasadinėje pastato dalyje, pirmame aukšte su atskirais įėjimais iš Gedimino gatvės. Visi apartamentai turi balkonus arba terasas. Pastate yra trys laiptinės bei trys liftai. Pastatas taip pat pasižymi dideliais vestibiuliais, triukšmą slopinančiais langais. Butuose įrengta individualiai reguliuojama šildymo sistema.
Dalis automobilių aikštelės įrengta pirmame pastato aukšte, likusi dalis – vidiniame kieme. Taip pat įrengtos įkrovos stotelės elektromobiliams, rakinamos dviračių saugyklos. Kieme įrengta vaikų žaidimo zona.
Svarbus kiemo simbolis – objekto vystytojų išsaugotas šimtametis klevas.
„Tam, kad klevas liktų kieme ir darniai susilietų su architektūra, teko perorganizuoti statybas. Buvo pasirinkta brangesnė statybinio krano alternatyva, taip pat eigoje pakeisti pastato konstrukciniai sprendimai, nes buvo apribota tam tikrų konstrukcinių medžiagų logistika kieme“, – sakė M.Velička.
Visi butai buvo parduoti iki statybų pabaigos. Parduotos ir visos komercinės patalpos.
Projektą konkursui teikia projekto plėtotojas „Etapas group“ ir projektuotojas – „Miliukščio studija“, architektas – Mindaugas Miliukštis.
Statybos darbus įmonė pradėjo antrą 2016 metų birželį, o baigė 2017 rugpjūtį.
Bendros investicijos į projektą siekia 3 mln. eurų.
Plėtra – tik darni!
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija 11-ąjį kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“, kuris atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams. Tai vienintelis nekomercinis visiems atviras nekilnojamojo turto plėtotojų konkursas Lietuvoje.
Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.
Svarbiausias vertinimo kriterijus – objekto pritaikymas darnios plėtros principams. Atskirai vertinami urbanistiniai sprendimai, padedantys pastatui ar jų kompleksui įsilieti į aplinką, prisidėti prie miestiečio komforto didinimo, intuityvaus judėjimo mieste. Konkurse pagrindiniu prizu gali būti apdovanoti tik bent vieną žiemą išgyvenę pastatai, tai daroma siekiant įvertinti realias energines pastato sąnaudas ir įvairių technologinių sprendimų efektyvumą. Taip pat vertinamas projekto ekonominis efektyvumas. Ateities prizas teikiamas metų ciklo dar neišgyvenusiems pastatams, vertinant projektinius rodiklius.
Iki šiol išdalinta 41 ekspertų įvertinimą žyminti statulėlė. Jos buvo suteikiamos geriausio gyvenamojo namo, geriausios konversijos, geriausio visuomeninio projekto, biurų pastato, taip pat ateities projekto ir kitose kategorijose. Šiemet paraiškas dalyvauti pateikė 33 projektai. Dauguma jų varžosi pagrindinio prizo kategorijoje.
Šiais metais dalyvių vertinimo komisijoje: komisijos pirmininkas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys Tauras Paulauskas, architektas Linas Naujokaitis, Statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja architektė Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, „Swedbank“ NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis bei žiniasklaidos atstovai – naujienų agentūros BNS Plius redaktorė Evelina Povilaitytė ir žurnalo IQ priedo „Statyk PRO“ redaktorius Darius Babickas.
15min yra šio konkurso informacinis partneris, todėl skaitytojams pristatysime konkursui „Už darnią plėtrą“ pateiktus projektus. Portalo skaitytojai taip pat turės galimybę prisidėti prie geriausiųjų rinkimų bei rinks savo favoritą.