Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Konkursas „Už darnią plėtrą“: būstai prie Vingio parko su vaizdu į Nerį

Konkurse „Už darnią plėtrą“ savo jėgas išbando nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Citus“ su projektu „Neries ardai“. Nedidelis butų kompleksas Vilniuje, šalia Vingio parko, dešiniajame Neries krante, išsiskiria erdviais balkonais ir terasomis, iš kurių atsiveria namus supanti gamta.
„Neries ardai“
„Neries ardai“ / Citus nuotr.

Projektas pretenduoja tapti geriausiu metų gyvenamuoju projektu.

Sostinės K.Jelskio gatvėje pastatyti trys triaukščiai daugiabučiai. Juose įrengta 65, 2–4 kambarių, 35-107 kv. m ploto butai. Bendras namų plotas siekia beveik 7,6 tūkst. kv. metrų.

„Projekto koncepcija yra skirta konkrečiam pirkėjui, jis pastatytas unikalioje vietoje, o medžiagoms bei kokybei skirta daug dėmesio. Projekto idėją kūrėme netradicinėje lokacijoje: tai – nei Lazdynai, nei Karoliniškės“, – sakė „Citus“ įkūrėjas ir vadovas Mindaugas Vanagas.

Daugiabučius projektavusios „Vilniaus architektūros studijos“ komandos teigimu, šiai vietai labiausiai tiko nedideli mažaaukščiai namai. Esą didesnis projektas paprasčiausiai nebūtų tilpęs numatytame sklype, nebūtų derėjęs prie aplinkos.

Citus nuotr./„Neries ardai“
Citus nuotr./„Neries ardai“

Kiekvienas butas turi kiemelius arba 15–30 kv. m ploto balkonus.

A energinės klasės butuose įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, grindinis šildymas, o šilumą tiekia mišri geoterminio ir dujinio šildymo sistema.

Saugomoje komplekso teritorijoje planuojama įrengti žaidimų aikšteles vaikams. O po daugiabučiais įrengta 66 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

„Projekto koncepciją ir jos išpildymą įvertino ir klientai – per pirmą mėnesį buvo rezervuota beveik trečdalis, per keturis – du trečdaliai, o per devynis – beveik 90 proc. butų“, – pasakojo M.Vanagas.

Citus nuotr./„Neries ardai“
Citus nuotr./„Neries ardai“

Tačiau projektas neapsiėjo be nesklandumų. Primename, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) buvo gavusi skundų ir net ketino kreiptis į teismą su prašymu panaikinti statybos leidimą, tačiau praėjusių metų pabaigoje išplatino pranešimą, kad „teismo išvengti pavyko pašalinus nustatytus pažeidimus“.

„Sklypo su projektu ir statybų jam leidimu įsigijimas negarantuoja sklandaus projekto vystymo. Skirtingas leidimus statyboms išduodančių ir jas prižiūrinčių institucijų teisės aktų traktavimas bei skirtingų metodikų taikymas sudaro galimybes teisiniam šantažui. Būtent į tokią situaciją, pusei metų „užšaldžiusią“ projektą, kainavusią mums ne tik beveik 400 tūkst. eurų tiesioginių nuostolių, bet ir sukėlusią reputacijos rizikų, buvome patekę mes“, – apie iššūkius, su kuriais teko susidurti CITUS „Neries ardų“ projekte, pasakojo įmonės vadovas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Karas dėl statybų Vilniaus Neries pakrantėje baigėsi be teismo: pažeidimai pašalinti

Šiuo metu projekte liko 4 laisvi butai.

Projektą konkursui teikia bendrovė „Citus“. Projektuotojas – įmonė „Vilniaus architektūros studija“, architektai – Vytautas Augustinavičius, Giedrė Mekaitė, Juozas Vaškevičius, Algimantas Pliučas.

Daugiabučiai pradėti statyti 2016 metų lapkritį, o darbai užbaigti šių metų liepą.

Bendros investicijos į projektą siekia 6 mln. eurų be PVM.

Citus nuotr./„Neries ardai“
Citus nuotr./„Neries ardai“

Plėtra – tik darni!

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija 11-ąjį kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“, kuris atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams. Tai vienintelis nekomercinis visiems atviras nekilnojamojo turto plėtotojų konkursas Lietuvoje.

Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Svarbiausias vertinimo kriterijus – objekto pritaikymas darnios plėtros principams. Atskirai vertinami urbanistiniai sprendimai, padedantys pastatui ar jų kompleksui įsilieti į aplinką, prisidėti prie miestiečio komforto didinimo, intuityvaus judėjimo mieste. Konkurse pagrindiniu prizu gali būti apdovanoti tik bent vieną žiemą išgyvenę pastatai, tai daroma siekiant įvertinti realias energines pastato sąnaudas ir įvairių technologinių sprendimų efektyvumą. Taip pat vertinamas projekto ekonominis efektyvumas.

Iki šiol išdalintą 41 ekspertų įvertinimą žyminti statulėlė. Jos buvo suteikiamos geriausio gyvenamojo namo, geriausios konversijos, geriausio visuomeninio projekto, biurų pastato, taip pat ateities projekto ir kitose kategorijose. Šiemet konkurse laukiama per 20 dalyvių.

LNTPA nuotr./Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas
LNTPA nuotr./Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas

Šiais metais dalyvių vertinimo komisijoje: komisijos pirmininkas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys Tauras Paulauskas, architektas Linas Naujokaitis, Statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja architektė Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, „Swedbank“ NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis bei žiniasklaidos atstovai – naujienų agentūros BNS Plius redaktorė Evelina Povilaitytė ir žurnalo IQ priedo „Statyk PRO“ redaktorius Darius Babickas.

15min yra šio konkurso informacinis partneris, todėl skaitytojams pristatysime konkursui „Už darnią plėtrą“ pateiktus projektus. Portalo skaitytojai taip pat turės galimybę prisidėti prie geriausiųjų rinkimų bei rinks savo favoritą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos