Konkursas „Už darnią plėtrą“: įmonių grupės prekės ženklo ribas išplėtęs projektas Smiltynėje

Konkurse „Už darnią plėtrą“ dalyvauja „Inreal“ grupės išplėtotas laivybos, poilsio ir renginių kompleksas „Smiltynės jachtklubas“. Kuršių nerijos nacionaliniame parke, saugomame UNESCO per du metus iš pagrindų atnaujinta teritorija. Be to, projektas tapo savotiškomis įmonės kūrybinėmis dirbtuvėmis.
„Smiltynės jachtklubas“
„Smiltynės jachtklubas“ / Bendrovės nuotr.

Projektas pretenduoja tapti geriausiu metų visuomeniniu projektu.

Projekto plėtra vyko dviem etapais nuo 2015 iki 2017 metų per šį laikotarpį kompleksas buvo iš pagrindų atnaujintas.

„Smiltynės Jachtklubas kaip ne kuris kitas mūsų projektas atspindi dinamišką pasaulio ir jo poreikių kaitą. Jeigu šiandien paklaustumėte, kaip ši teritorija atrodys po dešimties ar net penkerių metų, atsakyčiau – nežinau. Nes ji atrodys taip ir siūlys tai, ko reikės žmonėms tuomet“, – sako „Inreal“ grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Bendrovės nuotr./„Smiltynės jachtklubas“
Bendrovės nuotr./„Smiltynės jachtklubas“

Pasak jo, Smiltynės Jachtklubo projektas tapo savotiškomis kūrybinėmis dirbtuvėmis, kurių idėjos suteikė naujas kryptis „Inreal“ grupės ir ženklo plėtrai.

II-uoju rekonstrukcijos etapu didieji elingai (laivų saugojimo patalpos) buvo konvertuoti konferencijų ir renginių sales, o mažieji elingai (laivų įrangos saugojimo patalpos) – į naują 3*PLIUS žvaigždučių viešbučio korpusą.

Architektai pasirinko sprendimus, kurie nesuardė senųjų elingų formų, konstrukcijų ir detalių. Buvo išsaugotas plytinis fasadas, grubios gelžbetonio konstrukcijos, patalpų formos ir tūriai. Rekonstruoti didžiųjų elingų vartai, jų langų sudalinimas, atkartotas visuose komplekso pastatuose.

Bendrovės nuotr./„Smiltynės jachtklubas“
Bendrovės nuotr./„Smiltynės jachtklubas“

Pagrindine interjero idėja tapo horizontali „horizonto“ linija, sujungiantį apartamentus ir uostą į vieną lygį. Linija išreikšta per spalvą, kuri skiria kambarį į dvi dalis. Vaizdine jungtimi su gamtiniu horizontu tapo terasos bei langai ir pro juos atsiveriančios marios ar pieva.

Sezono metu Smiltynės Jachtklubo viešbutis gali priimti iki 140 suaugusių žmonių. Be to, buvusiose administracinėse patalpose įrengta konferencijų salė.

3 ha ploto teritorijoje buvo įrengta laisvalaikio zona su „didžiausio Lietuvos baseino“ instaliacija bei vaikų žaidimų aikštelė. Smiltynės Jachtklube veikia restoranas, vadovaujamas virtuvės šefo Gian Luca Demarco.

Bendrovės nuotr./„Smiltynės jachtklubas“
Bendrovės nuotr./„Smiltynės jachtklubas“

Uoste ištisus metus priimami ir saugomi įvairių dydžių jachtos ir kateriai. Dviejuose renovuotuose baseinuose – 65 laivų švartavimosi vietos nuo 3 iki 15 metrų. Teikiamos visos laivų aptarnavimo paslaugos.

„2018 metais pristačius „Smiltynės Jachtklubą“ European Business Awards konkurse, INREAL grupei suteiktas Nacionalinio Nugalėtojo vardas“, – pasakojo G.Pruskus.

Projektą konkursui teikia projekto plėtotojas „Inreal“. Projektuotojas – BM „SPRIK“, generalinis rangovas – „Rekosta“.

Antro etapo statybų darbai buvo pradėti 2016 metų spalį, o baigti 2017 metų balandį.

Investicijos į antro etapo statybas siekia 660 tūkst. eurų, be PVM.

Bendrovės nuotr./„Smiltynės jachtklubas“
Bendrovės nuotr./„Smiltynės jachtklubas“

Plėtra – tik darni!

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija 11-ąjį kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“, kuris atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams. Tai vienintelis nekomercinis visiems atviras nekilnojamojo turto plėtotojų konkursas Lietuvoje.

Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Svarbiausias vertinimo kriterijus – objekto pritaikymas darnios plėtros principams. Atskirai vertinami urbanistiniai sprendimai, padedantys pastatui ar jų kompleksui įsilieti į aplinką, prisidėti prie miestiečio komforto didinimo, intuityvaus judėjimo mieste. Konkurse pagrindiniu prizu gali būti apdovanoti tik bent vieną žiemą išgyvenę pastatai, tai daroma siekiant įvertinti realias energines pastato sąnaudas ir įvairių technologinių sprendimų efektyvumą. Taip pat vertinamas projekto ekonominis efektyvumas.

LNTPA nuotr./Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas
LNTPA nuotr./Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas

Iki šiol išdalinta 41 ekspertų įvertinimą žyminti statulėlė. Jos buvo suteikiamos geriausio gyvenamojo namo, geriausios konversijos, geriausio visuomeninio projekto, biurų pastato, taip pat ateities projekto ir kitose kategorijose. Šiemet konkurse laukiama per 20 dalyvių.

Šiais metais dalyvių vertinimo komisijoje: komisijos pirmininkas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys Tauras Paulauskas, architektas Linas Naujokaitis, Statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja architektė Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, „Swedbank“ NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis bei žiniasklaidos atstovai – naujienų agentūros BNS Plius redaktorė Evelina Povilaitytė ir žurnalo IQ priedo „Statyk PRO“ redaktorius Darius Babickas.

15min yra šio konkurso informacinis partneris, todėl skaitytojams pristatysime konkursui „Už darnią plėtrą“ pateiktus projektus. Portalo skaitytojai taip pat turės galimybę prisidėti prie geriausiųjų rinkimų bei rinks savo favoritą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai