„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Konkursas „Už darnią plėtrą“: iš krizės miego prikeltas daugiabutis Vilniaus centre

Konkursui „Už darnią plėtrą“ nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „IREC Baltic“ teikia per krizę užstrigusį, tačiau dabar iš žiemos miego prikeltą daugiabutį Konstitucijos prospekte. Naujam plėtros etapui plėtotojai skyrė ir naują pavadinimą – #TOWER.
#TOWER
#TOWER / Bendrovės nuotr.

Projektas pretenduoja tapti geriausiu metų Ateities projektu.

2005 metais pradėtame statyti 29 aukštų pastate planuota įrengti 159 butus, tačiau pusė pastato buvo nebaigta statyti ir užkonservuota. 2013 metais daugiabučio dalį „Litectus“ perėmė iš bankrutuojančios nekilnojamojo turto bendrovės „Vyrokas“, kuriai bankroto byla iškelta 2012 metais.

„Irec Baltic“ 2016 metų gegužę įsigijo nebaigto statyti daugiabučio „Arfa“ dalį. Įmonė per dvejus metus 29 aukštų dangoraižyje, 29 tūkst. kv. metrų plote įrengė 179 butus ir 5 tūkst. kv. m ploto komercines patalpas. Po žeme įkurdinta automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje – 220 vietų.

Bendrovės nuotr./#TOWER
Bendrovės nuotr./#TOWER

Projekto kūrėjai ir įgyvendintojai pripažįsta, kad jiems teko ambicingas iššūkis, kai į rankas gavo pradėtą ir nebaigtą statyti daugiaaukštį objektą „Arfa“. Bendrovė „IREC Baltic“, #TOWER vystytoja ir generalinė rangovė, investavo 40 mln. eurų, kad įgyvendintų savo viziją.

„Daug paprasčiau būtų buvę įsigyti tuščią sklypą ir iškelti naują pastatą, bet lengvas kelias ne visada įdomus ir teisingas. Nupirkti „Arfą“ buvo didelis iššūkis, tačiau į pabaigą einančios statybos įrodo ne tik mūsų žinias, ryžtingumą ir tikėjimą, bet ir pažymi naują etapą visam naujajam Vilniaus centrui. Jau dabar ši, centrinė, Vilniaus dalis keičiasi neatpažįstamai – sena, apleista ir užmiršta vieta virsta nauja ir patrauklia, su geriausiai išvystyta miesto infrastruktūra, iš visų pusių apraizgyta verslo, politikos, kultūros, transporto, visuomeninio gyvenimo ir laisvalaikio arterijomis“, – pasakojo „IREC Baltic“ komercijos direktorius Saulius Kulvietis.

Bendrovės nuotr./#TOWER
Bendrovės nuotr./#TOWER

Daugiabučio kieme įmonė įrengė kiemelį su kepsnių zona bei vaikų žaidimų aikštele. Kiekviename bute įrengta lauko stebėjimo sistema, taip pat vestibiulyje dirba konsjeržai. Be to, į dangoraižio viršų gyventojai gali pakilti devyniais greitaeigiais liftais, kurie 29-ąjį pastato aukštą pasiekia vos per 29 sekundes.

Namų vėdinimo ir šildymo sistemą gyventojai gali valdyti per mobiliąją programėlę telefone, taip pat sekti energijos sąnaudas būdami kitame pasaulio krašte.

Požeminėje aikštelėje įrengtos 5 įkrovimo vietos elektromobiliams bei 7 įkrovimo vietos elektriniams dviračiams. 70 vietų dviračių saugykloje yra ir rūbinės patalpos su dušais. S.Kulvietis sako, kad toks sprendimas paskatins dviračiais naudotis biurų darbuotojus – žemutiniuose pastato aukštuose duris atvers 5 tūkst. kv. metrų ploto verslo centras.

Šiuo metu #TOWER rezervuoti 41 butas iš 179-ių suprojektuotų butų.

Projektą konkursui teikia projekto plėtotojas „IREC Baltic“. Projektuotojas – Vilniaus planas (iki pastato įsigijimo), „Flexiforma“, architektas – Vladas Treinys. Generalinis rangovas – „IREC Baltic“.

Statybos darbus įmonė pradėjo antrą 2016 metų ketvirtį, o 100 proc. statybų baigtumą planuojama užregistruoti pirmą 2019 metų ketvirtį.

Bendros investicijos į projektą turėtų siekti 40 mln. eurų.

Bendrovės nuotr./#TOWER
Bendrovės nuotr./#TOWER

Plėtra – tik darni!

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija 11-ąjį kartą rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“, kuris atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams. Tai vienintelis nekomercinis visiems atviras nekilnojamojo turto plėtotojų konkursas Lietuvoje.

Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, skatinti bendradarbiavimą tarp verslo, mokslo, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų.

Svarbiausias vertinimo kriterijus – objekto pritaikymas darnios plėtros principams. Atskirai vertinami urbanistiniai sprendimai, padedantys pastatui ar jų kompleksui įsilieti į aplinką, prisidėti prie miestiečio komforto didinimo, intuityvaus judėjimo mieste. Konkurse pagrindiniu prizu gali būti apdovanoti tik bent vieną žiemą išgyvenę pastatai, tai daroma siekiant įvertinti realias energines pastato sąnaudas ir įvairių technologinių sprendimų efektyvumą. Taip pat vertinamas projekto ekonominis efektyvumas. Ateities prizas teikiamas metų ciklo dar neišgyvenusiems pastatams, vertinant projektinius rodiklius.

LNTPA nuotr./Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas
LNTPA nuotr./Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas

Iki šiol išdalinta 41 ekspertų įvertinimą žyminti statulėlė. Jos buvo suteikiamos geriausio gyvenamojo namo, geriausios konversijos, geriausio visuomeninio projekto, biurų pastato, taip pat ateities projekto ir kitose kategorijose. Šiemet paraiškas dalyvauti pateikė 33 projektai. Dauguma jų varžosi pagrindinio prizo kategorijoje.

Šiais metais dalyvių vertinimo komisijoje: komisijos pirmininkas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys Tauras Paulauskas, architektas Linas Naujokaitis, Statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja architektė Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, „Swedbank“ NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis bei žiniasklaidos atstovai – naujienų agentūros BNS Plius redaktorė Evelina Povilaitytė ir žurnalo IQ priedo „Statyk PRO“ redaktorius Darius Babickas.

15min yra šio konkurso informacinis partneris, todėl skaitytojams pristatysime konkursui „Už darnią plėtrą“ pateiktus projektus. Portalo skaitytojai taip pat turės galimybę prisidėti prie geriausiųjų rinkimų bei rinks savo favoritą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų