Kuršių nerijos tvarkymo planas bus rengiamas dar metus

Vyriausybė trečiadienį nusprendė metams pratęsti terminą, per kurį turėtų būti parengtas naujas Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planas.
Parnidžio kopa
Parnidžio kopa / Projekto „Pamario švyturių kelias“ nuotr.

Sprendimas numato, kad planas turės būti baigtas rengti kitų metų spalio pabaigoje.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sako, kad prieš dešimtmetį rengtas senasis dokumentas dėl Kuršių nerijos, skirtingai nei kitose saugomose teritorijose, suplanuotas iki smulkių detalių, konkrečių architektūrinių sprendimų.

„Norime, kad būtų taip, kaip kitose teritorijose, todėl ir prašome nukelti terminą iki 2019-ųjų spalio 31 dienos, nes kitaip į jį netilpsime“, – BNS teigė ministras.

K.Navickas sako, kad tai leis parengti „kokybiškai išbaigtą dokumentą“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Navickas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Navickas

Anksčiau planuota, jog institucijos turi baigti derinti sprendimus ir išspręsti nesutarimus iki šių metų spalio pabaigos.

Vyriausybės nutarime teigiama, jog terminas nukeliamas ir dėl kylančių teisinių ginčų tarp institucijų derinant plano korektūras.

Kartu Vyriausybė Seimui teikia saugomų teritorijų ir kitų įstatymų pakeitimus, kuriais, pasak ministro, numatyta rengiant saugomų teritorijų planavimo dokumentus atsisakyti atskirų kultūros paveldo vietovių tvarkymo planų. Detalūs paveldosauginiai reikalavimai būtų perkelti į saugomų teritorijų planavimo schemas, rezervatų atveju – tvarkymo planus.

Projekte nurodoma, kad taip būtų išvengta dėl skirtingų įstatymų nuostatų šiuo metu kylančios teisinės kolizijos tarp toms pačioms teritorijoms parengtų planavimo dokumentų.

K.Navickas aiškina, kad saugomų teritorijų tvarkymo planai projektuojami atsižvelgiant į geografinius matmenis – teritorijas, jose esančią infrastruktūrą, todėl neturėtų būti labai detalus, o tik numatytų tam tikras zonas, jose – bendresnius architektūrinius, aplinkosaugos reikalavimus.

„Kultūros paveldo planai neturi erdvinės dimensijos, jie yra konservaciniai. Tarkime, Vilniaus senamiesčio planas aiškiai pasako, ko negalima daryti, jis paremtas kita logika, dėl to jų suderinamumas neįmanomas“, – teigia ministras.

„Pataisomis siūloma, kad būtų rengiamas vientisas planas – tiek kultūros paveldo vertybėms, tiek gamtinėms vertybėms, zonavimui, kraštovaizdžio saugojimui. Į jį turėtų atsižvelgti savivaldybių detalieji planai, tada nebūtų tokio chaoso, kuris yra dabar“, – aiškino jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juodkrantė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juodkrantė

Dėl Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano institucijos diskutuoja ne vienus metus – jis turėjo būti baigtas derinti prieš metus, tačiau Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai ir Kultūros paveldo departamentui nesutarus dėl neteisėtų statinių Kuršių nerijoje likimo, derinimas buvo nutrauktas.

2012 metų Vyriausybės nutarimas numatė, jog UNESCO saugomoje Kuršių nerijoje turėtų būti nugriauti penki objektai, kai kurie jų sudaryti iš kelių statinių. Iki šiol iš penkių griauti pasmerktų objektų nugriauti du: Juodkrantėje stovėjęs bendrovės „Meirona“ valdytas jachtų klubas ir žuvų restoranas bei valstybinei įmonei „Kelių priežiūra“ priklausęs buvęs druskos sandėlis Juodkrantėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai