Po statybvietę žurnalistus vedžiojęs baseiną statančios įmonės „Irdaiva“ vadovas Vitas Lopinis žadėjo, kad tai bus moderniausias baseinas ne tik Lietuvoje, bet ir Vidurio Europoje.
Jau išlieti monolitiniai pamatai, atraminės sienos, įrengtos olimpinio ir šuolių į vandenį baseino atraminės sienos ir monolitinės plokštės, žiūrovų tribūnos, metalinės kolonos, didžioji dalis metalinių santvarų.
„Pagrindinė konstruktyvo masė susideda iš betonavimo darbų, tai šie darbai yra jau iš esmės atlikti. Dabar vykdomi stogo metalo montavimo darbai. Sumontavus stogą pereisime prie dangos dėjimo. Kelių mėnesių laikotarpyje iš esmės atvirų konstrukcijų neturėtų būti“, – žurnalistams sakė jis.
V.Lopinio teigimu, lygiagrečiai vykdomi ir vidaus darbai – grindų įrengimas, komunikacijų įrengimas, tinkavimas, technologinės įrangos montavimas. Netrukus bus pradėta projektuoti ir SPA zona.
Žada moderniausią baseiną
Pasak jo, tai bus moderniausias baseinas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Vidurio Europoje.
„Žodis „olimpinis“ viską atspindi. Tai aukščiausius standartus atitinkantis baseinas su minimalia tolerancija paklaidoms, tarptautinius FINA reikalavimus atitinkantis baseinas, kuriame galės būti organizuojamos nuo regioninio iki aukščiausio lygio varžybos organizuojamos. Antra, tai yra virš 11 tūkst. kv. m ploto pastatas, jame yra du baseinai. Vienas baseinas yra plaukimo, kitas – šuoliui į vandenį“, – tikino V.Lopinys.
Jo teigimu, statinys išsiskirs ir naudojamomis statybinėmis technologijomis. Pavyzdžiui, baseino vonia yra surenkama, o ne įrengiama statybų procese. Taip pat didysis baseinas gali būti keičiamas iš vieno į tris.
„Kitas dalykas, diegiama daug modernių saugos priemonių, kurios diegiamos pirmą kartą regione pačiame baseine. Pavyzdys, automatinė apsauga nuo skendimo, šuolininkų į vandenį saugos priemonės nuo susižeidimų ir traumų – vandens paminkštinimas, taip pat įranga, kuri prieš šokant leidžia identifikuoti atstumą iki vandens“, – ketvirtadienį kalbėjo jis.
V.Lopinio vertinimu, statybos darbai turėtų būti baigti kitų metų pradžioje, bet tikslaus mėnesio įvardyti nesiryžo.
R.Šimašius: iš klaidų jau pasimokėme
Būsimas baseinas bus valdomas koncesijos būdu – operatorius turės užtikrinti infrastruktūros valdymą, jam bus perduotas centro administravimas, techninė priežiūra, automobilių stovėjimo aikštelės priežiūra. Operatorius taip pat turės įsipareigoti atlikti patalpų apdailos, remonto, montavimo, priežiūros darbus. Koncesijos sutartis bus sudaryta iki 14 metų laikotarpiui. Vilniaus meras Remigijus Šimašius sakė, kad šiuo metu vyksta operatoriaus atranka.
„Yra susidomėjusių, norinčių“, – užsiminė miesto vadovas.
R.Šimašius sakė, kad savivaldybė pasimokė iš Fabijoniškių baseino pavyzdžio, kuomet dėl įvairių procedūrų užsitęsė pastarojo atidarymas.
„Proto užtenka, kad pamokas mokytumėmės ir tikimės, kad pridavimas bus sklandus. Čia tokių detalių, kaip Fabijoniškių baseine, nėra, ten kiti aspektai buvo, bet, tikiuosi, pridavimas vyks sklandžiai. Žinoma, priklauso ir nuo priimančių institucijų sklandaus darbo, bet, manau, visiems norisi, kad šis objektas greičiau būtų užbaigtas ir startuotų“, – žurnalistams sakė Vilniaus meras.
Tariasi su savivaldybe
BNS gegužės pabaigoje pranešė, kad Lazdynų baseino statybų konkursą laimėjusi bendrovė „Irdaiva“ teismuose bando patvirtinti taikos sutartį su Vilniaus savivaldybe. Nesutarimai kilo dėl užtrukusių techninio projekto korekcijų, kuomet įmonei teko koreguoti stogo konstrukcijų trūkumus. „Irdaivos“ vadovas Vitas Lopinys teigė, kad šiuo metu „vyksta diskusijos su savivaldybe“ dėl taikos sutarties korekcijų ir įmonė tikisi ją vėl teikti teismui.
Kitu ieškiniu teisme „Irdaiva“ siekia iš Vilniaus valdžios prisiteisti beveik 130 tūkst. eurų – tiek vertinami projekte nenumatyti papildomi betonavimo, armatūros darbai. Anot V.Lopinio, šis teisinis ginčas dar vyksta ir jo taikos sutartis neapima.
Sovietmečiu statytas Lazdynų baseinas nugriautas 2017 metų rugpjūtį, naująjį baseiną už 21,8 mln. eurų stato bendrovės „Irdaiva“ vadovaujamas konsorciumas, jame taip pat dalyvauja „Axis Power“, „MG Baltic“ valdoma „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Montuotojas“.
Anot V.Lopinio, įtraukus papildomus darbus, galutinė baseino sąmata turėtų perkopti 22 mln. eurų. Savivaldybė skelbia, kad bendra projekto vertė – 21,8 mln. eurų: Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšos – 11,6 mln. eurų, 1,2 mln. eurų – savivaldybės, o likusi – 9 mln. eurų – valstybės investicijų programos lėšos.
Vilniaus Erfurto gatvėje statomas sveikatingumo centras su dviem – 50 ir 25 metrų – plaukimo baseinais. Aštuonių takelių 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – ir šuoliams į vandenį. Baseine bus įrengtas kilnojamas dugnas.
Taip pat 11 tūkst. kv. m ploto komplekse bus įrengtos treniruočių salės, sveikatinimosi centrai, pirčių zonos. Šalia plaukimo baseinų bus įrengtos 1 tūkst. ir 200 sėdimų vietų dydžio tribūnos žiūrovams. Centre – persirengimo kambariai, pagalbinės patalpos kitoms sporto šakoms, dušai, kelių šimtų vietų tribūnos, automobilių stovėjimo aikštelė.