Sutartį nutraukė svarbus rinkos žaidėjas
„Tema nėra naujiena – nepasisekė su nekilnojamojo turto vystytoju. Po turto rezervavimo ir daugiau nei pusantrų metų laukimo preliminari pirkimo pardavimo sutartis buvo vienašališkai nutraukta iš vystytojo pusės, sutarties nutraukimo motyvai netgi nebuvo pakomentuoti“, – 15min pasakoja Greta (vardas pakeistas, tačiau redakcijai žinomas).
Panašių istoriją, pasak jos, žiniasklaidoje yra nuskambėjusių, tačiau jos situacijai išskirtinumo prideda tai, kad vienašališkai sutartį nusprendė nutraukti ne negirdėta įmonė, o „CITUS“.
„Jie bando pozicionuoti save vienu didesnių nekilnojamojo turto vystytojų, planuoja ne vieną ateities projektą su milijoninėmis investicijomis, bet savo klientais manipuliuoja kaip būdami vienkartiniai rinkos žaidėjai“, – piktinasi ji.
Brangstančios medžiagos, energetikos krizė ir infliacija galbūt, svarsto Greta, ir kuria prielaidas statytojams nutraukinėti sutartis ir nebeparduoti turto už rezervacinę kainą. Vis dėlto ji kelia klausimą, jeigu tokią nutraukinėjimo praktiką ima taikyti didieji statytojai, kokia ateitis laukia kitų nekilnojamojo turto pirminėje rinkoje pirkėjų, kai didžioji sandorių dalis kaip tik ir vyksta iš „brėžinių“?
Greta, kurios rezervuotas būstas pabrango 70 tūkst., iš „brėžinių“ pirko kotedžą „CITUS“ projekte „PaJustis“. Buvo sumokėjusi 15 proc. įnašą ir kantriai laukė, kada galės įsikelti į svajonių namus, tačiau taip ir nesulaukė.
Pasak „CITUS“ komunikacijos vadovo Ryto Stalnionio, „PaJusčio“ projekte iš 152 sandorių dėl skirtingų priežasčių nutrūko šeši. Toks skaičius jo nestebina, vertinant aplinkybes rinkoje ir neapibrėžtumą dėl ateities.