„Luminor“ bankas bendrovei „PREF IV“ suteikė 4,4 mln. eurų finansavimą, skirtą neseniai pastatytos „Biok laboratorijos“ gamyklai Vilniuje įsigyti. Ukmergės gatvėje esantį gamybos ir sandėliavimo paskirties pastatą sudaro 4.800 kv. m ploto gamybos ir administracinės patalpos, kurias toliau nuomojasi buvusi savininkė „Biok laboratorija“.
„Tai jau šeštasis mūsų banke finansuotas „Prosperus“ projektas – esame ilgalaikiai partneriai, todėl pasitikime bendrovės kompetencijomis komercinio nekilnojamojo turto srityje. Teigiamai vertiname strategiją investuoti į modernius ir žaliąją energiją naudojančius objektus, nes tai sutampa su „Luminor“ banko tvarumo politika. Be to, tokie projektai yra naudingi abiems sandorio pusėms – viena jų įsigyja objektą ir ilgalaikį nuomininką, o kita atlaisvina lėšų veiklos plėtrai bei toliau naudojasi savo poreikiams pritaikytomis patalpomis“, – sakė „Luminor“ banko nekilnojamojo turto finansavimo ekspertas Gediminas Kesminas.
Neseniai „Luminor“ bankas taip pat finansavo „Prosperus“ valdomo fondo „PREF III“ pirkinį Latvijoje – beveik 5000 kv. m prekybos komplekso, kurio pagrindinis nuomininkas prekybos tinklas „Lidl“, bei Vilniuje – 8000 kv. m. prekybos centro Mandarinas. Šių objektų įsigijimui bankas suteikė 18 mln. EUR paskolų.
„Tai pirmasis „PREF IV“ sandoris, kuris puikiai iliustruoja naujos bendrovės veiklos strategiją – koncentruotis į pramonės ir logistikos sektorius ir įmones, kurios sparčiai plečiasi. Lietuvoje toks modelis, kai įmonė atsisako nekilnojamojo turto nuosavybės ir patalpas toliau nuomojasi, yra pakankamai naujas, tačiau manau, kad ilgainiui jis taps visiškai įprasta praktika“, – teigė UAB „Investicijų valdymas „Prosperus“ fondų valdytojas Mindaugas Jusius.
Bendrovė „PREF IV“ ketina gauti investicinės bendrovės statusą ir investuoti į logistikos, gamybos pastatus bei prekybinius sandėlius.
„Šiuo metu vyraujant dideliam neapibrėžtumui, atidžiai vertiname ne tik įsigyjamus objektus, bet ir nuomininkų veiklos tvarumą. Neabejojame sėkme tų Baltijos šalyse veikiančių verslų, kurie orientuojasi į plėtrą vakarų rinkose, diegia naujas technologijas, aukštą procesų skaitmenizavimą bei automatizavimą. Nauji modernūs ir ekologiški pastatai ne tik mažina neigiamą poveikį žmogui ir gamtai, bet tuo pačiu leidžia verslui valdyti energetinių resursų kaštus taip sukuriant papildomus konkurencinius pranašumus prieš kitus rinkos dalyvius. „Biok Lab“ gamybos ir sandėliavimo pastato įsigijimas puikiai atitinka mūsų ilgalaikės investavimo strategijos kriterijus“, – teigė M.Jusius.
Iš viso „Prosperus“ valdomo turto plotas sudaro daugiau nei 35 tūkstančius kvadratinių metrų, bendrovė valdo tris nekilnojamojo turto fondus.