Susilies su krantinės topografija
Pagal Londono architektės A.Levete (firma „AL_A“, vietos architektai „Aires Mateus“) projektą prieš 2 metus pradėtas statyti 7 tūkst. kv. m ploto MAAT yra skirtas mišriai, tačiau išimtinai visuomeninei programai. Tai tarsi nauja miesto erdvė, kurioje pasitelkus vizualinius menus, medijas, architektūrą, technologijas ir mokslą bus pristatoma šiuolaikinė kultūra. Šiame it kranto linija išlenktame tūryje vyks įvairios parodos, visuomeniniai renginiai, edukacinės programos.
Projekto autorė stengėsi, kad naujasis visuomeninis pastatas kuo subtiliau įsilietų į pakrantės topografiją ir sukurtų betarpišką vidaus ir išorės ryšį. Tai atsispindi tiek architektūriškai, tiek ir funkciškai. Miestiečiai ar miesto svečiai galės vaikščioti ne vien per jį, bet ir virš ar po pastatu.
Į MAAT programą buvo žiūrima kompleksiškai. Todėl ryšį su miestu dar labiau sutvirtins pastatas naujas pėsčiųjų tiltas, peržengiantis pėsčiųjų cirkuliaciją ribojančius gretimus geležinkelio bėgius.
Ypatingas dėmesys – stogui
Dar vienas kiek neįprastas sprendimas – architektūrai pasitelkti saulę. Pastaroji atsispindės nuo vandens paviršiaus ir pro stogą pateks į pastato vidų, kurį apšvies ir suvirpins. Pastato apdailai numatyta naudoti keramines plyteles, kurios turėtų sukurti erdvinį įspūdį.
Pagal architektės A.Levete sumanymą, pastato stogas taps visuomenine lauko erdve, kuri su miesto istorine dalimi siesis tiek fiziškai, tiek ir konceptualiai. Čia bus ne vien bus galima nusukti nuo upės krantinės ir pasigrožėti miesto vaizdais, bet ir, vakare, pavyzdžiui, stebėti filmą, kuriam foną kurs pati Lisabona.
Muziejų planuojama „paleisti“ jau spalio pradžioje.
Parengta pagal „AL_A“ informaciją.