Turnyro „Dangoraižis 2017“ laimėtojai P.Lipiński’s ir M.Frankowski’s pasiūlė mobilų edukacinį centrą „Mashambas Skyscraper“, kuris būtų statomas Sacharos regione ar kituose vargingiausiuose žemės kampeliuose.
Tai statinys iš paprastų modulinių elementų, kuriuos būtų paprasta surinkti, išardyti, transportuoti. Modulius kraunant vienas ant kito, gautųsi dangoraižis, kuris užstatytų palyginti nedidelį vietos fermerių žemės plotą. Toks švietimo centras lavintų bendruomenę, supažindintų ją su žemės ūkio technika, pigiomis trąšomis ir šiuolaikiniais darbo įrankiais. Jis taip pat padėtų sukurti vietinę prekybos rinką, dėl kurios iš derliaus būtų galima gauti daugiau pelno. Augant centro dalyvių skaičiui, augtų ir pats statinys. Galiausiai, vietos bendruomenei tapus savarankiška, toks dangoraižis būtų pergabenamas į kitą pagalbos reikalaujančią vietą.
Fabrikus grąžino į miestus
Turnyro 2-oji vieta paskirta Tianshu Liu ir Linshen Xie iš JAV. Jų pasiūlymas „Vertikalūs fabrikai megamiestuose“ tiria gamyklų grąžinimo į miestą privalumus. Pagal jų sumanymą, sluoksniais „klojami“ fabrikai bei rekreacinės erdvės čia formuotų vertikalią urbanistinę struktūrą.
3-ioje vietoje liko Javieras Lópezas-Menchero Ortizas de Salazaras iš Ispanijos su projektu „Espiral3500“. Jo projekte gatvės bei miesto horizontalus planas transformuojamas į spirališką vertikalų pavidalą.
Beje, dar 22 turnyro projektų autoriai nusipelnė garbės paminėjimų.
Žurnalas „eVolo“ ateities dangoraižio turnyrą kasmet rengia jau daugiau nei 10 metų – nuo 2006-ųjų. Šių metų vertinimo komisija: Ericas Bunge, Manuelle Gautrand, Ferda Kolatanas, Andrea Morgante, Marcosas Novakas, Yitan Sun, Boštjan Vuga ir Jianshi Wu – 2016-ųjų „Dangoraižio“ turnyro laimėtojas.
Parengta pagal „eVolo“ informaciją.