Nacionalinio stadiono statybų sutartį planuojama pasirašyti po dviejų savaičių

Beveik 156 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono statybų ir valdymo sutartis bus pasirašyta po dviejų savaičių, pirmadienį paskelbė Vilniaus miesto savivaldybė.
Atnaujintos Nacionalinio stadiono vizualizacijos
Atnaujintos Nacionalinio stadiono vizualizacijos / „Cloud architektai“

Kliūčių pasirašyti sutartį neliko, kai praėjusią savaitę tam pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Kompleksą su nacionaliniu stadionu statys koncerno „Icor“ valdoma bendrovė „Axis industries“, finansuos privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“. Sutarties vertė – 155,9 mln. eurų.

Pagal bendrą savivaldybės, statytojų, finansuotojų ir Vyriausybės sutartį, kompleksą daugiau nei du dešimtmečius valdys bendrovė „Kauno arena“. Statinio projektą kurs britų architektas Damonas Lavelle (Deimonas Lavelis), atstovaujantis tarptautinei architektų kompanijai „Populous“, projektuojančiai UEFA stadionus, ir Lietuvos kompanija „Cloud architektai“.

„Sutarties pasirašymas įjungs laiko skaitliuką koncesininkui – nuo tada jo interesas bus kuo greičiau pastatyti objektą ir atgauti investicijas. Taip pabaigsime didžiulio, sudėtingo ir ilgo proceso pirmą etapą, ir tam skirtus savivaldybės resursus galėsime perkelti kitų miestui reikšmingų projektų įgyvendinimui“, – pranešime spaudai teigė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Kaip skelbta anksčiau, kompleksą sostinės Šeškinės mikrorajone tikimasi pastatyti 2023-iaisiais. Numatoma, kad pati komplekso su 15 tūkst. vietų stadionu ir kitais objektais statyba kainuos apie 93,2 mln. eurų. Tačiau savivaldybei pasirinkus išdėstyti mokėjimus per 25 metus, finansuotojui – „BaltCap“ – planuojama iš viso sumokėti beveik 156 mln. eurų. Vyriausybės dalis, atsižvelgiant į sutarties projektą, siektų apie 54,5 mln. eurų, savivaldybės – 101,5 mln. eurų. Projekte palikta galimybė savivaldybei ir Vyriausybei išsimokėti anksčiau.

Be futbolo stadiono, komplekse dar bus 15 objektų: lengvosios atletikos stadionas, sporto kompleksas su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso, krepšinio salėmis, bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centras su biblioteka, 300 vietų darželis ir Sporto muziejus.

Savivaldybė bus atsakinga tik už bibliotekos ir darželio valdymą, Vyriausybė – už Sporto muziejų, kitus objektus, įskaitant patį stadioną, 25 metus prižiūrėtų koncesininkas.

Bendra daugiafunkcio sporto komplekso kaina – 93,2 mln. Eur. Tačiau praradus ES finansavimą ir į jo vietą pritraukus didžiausią Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytoją „BaltCap“, sutarta mokėjimą išdėstyti per 25 metus, tokiu būdu bendra sumokėta suma siektų 155,9 mln. Eur. Tačiau savivaldybė sutartyje pasiliko galimybę visus mokėjimus atlikti anksčiau ir tokiu būdu likti prie pradinės komplekso sukūrimo kainos. Stadionas Vilniuje turės 15 tūkst. vietų žiūrovams, hibridinę dangą ir kainuos 39,2 mln. Eur.

Savivaldybės atstovai BNS nurodė, kad pasirašiusi sutartį iškart spręs dėl anksčiau šioje vietoje statyti nebaigto stadiono griaučių griovimo.

Tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną sostinės Šeškinės mikrorajone bandoma pastatyti nuo 1987-ųjų, pastarąjį kartą statybos pradėtos 2008-aisiais, tačiau sustabdytos nutraukus finansavimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis