Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Sarot Group“ projektą įgyvendinti pradėjo dar 2014 metais, rašo „Business Insider“. Vystytojai tikėjosi, kad tokia prabanga patiks užsienio pirkėjams, ypač iš arabų šalių. Tačiau dabar šie į pilis panašūs namai stovi vieniši šalies šiaurės vakarų pusėje.
Viso projekto, kuris įgyvendinamas greta nedidelio Turkijos miestelio pavadinimu Mudurnu, biudžetas – daugiau nei 200 mln. JAV dolerių. Tačiau „Sarot Group“ jau paskelbė ketinantys skelbti bankrotą, nes niekas nenori jų pirkti.
Vieno namo kaina siekia 300 – 500 tūkst. JAV dolerių.
Iš viso kvartale pastatyta 732 vilų, o 350 iš jų panoro įsigyti arabų investuotojai. Tačiau beveik visi iš šių sandorių taip ir neįvyko.
Dėl to galima būtų kaltinti prastą Turkijos ekonominę būklę.
Turkijos lira drastiškai krenta nuo rugpjūčio, kai įsiplieskė sankcijos dėl konflikto su NATO sąjungininke JAV.
Vašingtonas įvedė sankcijas dviem Turkijos ministrams dėl to, kad Ankara į laisvę nepaleido jau kurį laiką sulaikyto amerikiečių pastoriaus Andrew Brunsono.
Tačiau dėl Turkijos ekonomikos būklės nerimo buvo dar gerokai prieš tai – lira stabiliai pigo ir iki rugpjūčio, o infliacija pasiekė grėsmingą lygį. Ekonomikos augimas antrąjį metų ketvirtį pastebimai sulėtėjo, o specialistai tuomet perspėjo, kad šalis juda link recesijos.
Tiesa, projekto architektas „Agence France-Presse“ teigė manantis, kad pirkėjų perkamajai galiai didelę įtaką padarė sumažėjusios naftos kainos.
Tiesa, nors šalies ekonominė būklė nėra pati geriausia, plėtotojai vis tiek tikisi, kad projektas bus baigtas šių metų spalį.