Nekilnojamojo turto skelbimų portalas „SocketSite“ skelbia, kad keturių miegamųjų butas parduotas už 4,66 mln. JAV dolerių. Tiesa, praėjusių metų kovą savininkai už jį prašė beveik 6 mln. JAV dolerių, tačiau šiemet kainą sumažino.
„Tūkstantmečio bokštas“ baigtas statyti 2008 metais, tačiau nuo to laiko 58 aukštų pastatas jau įsmigo į žemę 40 cm, o šaligatvyje matomi įtrūkimai.
Dangoraižyje įrengti prabangūs apartamentai, taip pat yra baseinas, sporto klubas ir vyno rūsys.
Projektą plėtojanti bendrovė „Millennium Partners“ teigia, kad dėl dabartinės pastato būklės reikia kaltinti greta jo 2010 metais prasidėjusias statybas. Šalia statoma stotis, o po dangoraižiu tiesiami metro tuneliai.
Anot „Millennium Partners“ atstovo, pagrindinė priežastis, kodėl dangoraižis smenga – statant stotį ir tunelius iš grunto buvo išsiurbta per daug vandens.
„Sumažėjus vandens lygiui po dangoraižiu smėlis susispaudė ir pastatas pradėjo smegti“, – tikino bendrovės partneris Chrisas Jeffriesas.
Terminalo statytojai kaltę neigia ir yra įsitikinę, kad dar prieš pradedant terminalo statybas buvo pasamdyti konsultantai. Jie nustatė, kad dangoraižį stačiusi bendrovė pati kalta dėl esamos situacijos – esą pastato pamatai yra netinkami. Taip pat tyrėjai sakė, kad pastatas smegti pradėjo dar prieš pradedant stoties statybas.
Nors vietos inspektoriai po patikrinimų tikino, kad pastatas yra saugus, tačiau kai kurie apartamentų savininkai nusprendė iš jo išsikraustyti. Gyventojai tvirtina, kad dėl susiklosčiusios situacijos butų vertė nukrito.
Tiesa, ne visi nusprendė būstus atpiginti. Pavyzdžiui, 2016 metais apartamentai buvo parduoti už 13 mln. JAV dolerių, o 2009 metais už juos prašyta 9,4 mln. JAV dolerių.
Vis dėlto dangoraižyje butus įsigiję žmonės šių metų vasarį iš vietos valdininkų sulaukė džiugių žinių – pastato smigimas ir pasvirimas turės būti suvaldytas.