A+ energinės klasės antrame „Skylum“ etape suplanuoti 205 butai, kurių plotas sieks nuo 25 iki 84 kvadratinių metrų. Projekto statybas numatyta pradėti šių metų pirmąjį ketvirtį.
„Kurdami „Skylum“ projektą analizavome geriausius gyvenamųjų dangoraižių projektus Vakarų didmiesčiuose, organizavome architektūrinį konkursą eksterjerui. Šiandien matome, kad toks mūsų sprendimas pasiteisino. Pirmajame „Skylum“ etape jau yra parduota 91 proc. butų. Tai rodo, kad naujos kartos gyvenamieji dangoraižiai yra patrauklūs šiuolaikiniam miesto žmogui, ieškančiam unikalios ir išskirtinės erdvės patogiam gyvenimui didmiestyje. Tad tikimės, kad ir antras „Skylum“ etapas sulauks tokio pat pirkėjų populiarumo“, – sako „Omberg“ NT plėtojimo direktorius Romanas Stoliarenko.
Iš viso abu „Skylum“ etapus sudarys 414 butų. Šiuolaikinių naujakurių poreikiams pritaikytų gyvenamųjų erdvių bendras plotas sieks apie 22 tūkst. kv. m., investicijos į abu etapus sudarys apie 34 mln. eurų.
Visi antrajame „Skylum“ etape suplanuoti 1–4 kambarių butai turės vitrininius langus ir erdvias įstiklintas lodžijas. Viršutiniuose pastato aukštuose bus įkurti išskirtiniai apartamentai su 3 m aukščio lubomis ir panoraminiais langais, pro kuriuos atsivers Vilniaus vaizdai.
Be to, ant dangoraižių stogų bus įrengtos bendros laisvalaikio terasos.
„Šiandien žmonės namuose praleidžia daugiau laiko nei bet kada anksčiau, tad įprastų laisvalaikio ir pramogų aikštelių kieme daugeliui nebeužtenka. Dėl šios priežasties nusprendėme poilsiui išnaudoti ir kitas gyvenamųjų dangoraižių erdves bei kiekviename „Skylum“ daugiabutyje įrengti stogo terasas. Planuojame čia sukurti laisvalaikio ir pramogų erdves darbui, sportui, miesto stebėjimui ar ramiam poilsiui. Kartu projekte bus įkurtos saugios bei privačios vaikų žaidimų aikštelės, jaukūs vestibiuliai“, – pasakoja R.Stoliarenko.
Kuriant „Skylum“ projektą pasitelktos pažangios statybų technologijos. Du 70 metrų aukščio „Skylum“ dangoraižiai bus aukščiausi surenkamų gelžbetonio konstrukcijų pastatai Lietuvoje.
Eksterjerą ir lodžijas padės įgyvendinti specialiai sukurtos aliuminio ir dvispalvio stiklo konstrukcijos. Be to, siekiant po dangoraižiais sukurti erdvias požemines automobilių stovėjimo aikšteles, pasitelkta speciali „post-tensioning“ betono įtempimo technologija.
„Ši technologija leidžia sumažinti požeminėje aikštelėje esančių kolonų skaičių. Tai reiškia ir daugiau patogumo, ir daugiau požeminių stovėjimo vietų vairuotojams. Iš viso abiejuose „Skylum“ daugiabučiuose bus 67 antžeminės ir 352 požeminės automobilių stovėjimo vietos. Dalis jų bus skirta elektromobiliams“, – teigia R.Stoliarenko.
„Skylum“ projektas kyla naujai besiformuojančiame sostinės dangoraižių centre. Pasak R.Stoliarenko, plėtotojus ir gyventojus Viršuliškių urbanistinė kalva traukia dėl patogios infrastruktūros ir palyginti nedidelio atstumo nuo miesto centro.
„Susisiekimo su centru požiūriu Viršuliškės yra vienas patogiausių Vilniaus mikrorajonų. Be to, ši sostinės zona pastaruoju metu sparčiai plečiasi – čia daugėja biurų, gyvenamųjų namų. Tai reiškia, kad kartu gerėja inžinerinė ir socialinė infrastruktūra, gausėja darbo vietų, laisvalaikio erdvių, įvairių paslaugų tiekėjų“, – teigia „Omberg“ NT plėtojimo direktorius.
Antrojo „Skylum“ etapo požeminės dalies statybos darbus numatoma pradėti 2022 m. pirmąjį ketvirtį, o antžeminės dalies – trečiąjį ketvirtį. Būstus gyventojams planuojama perduoti 2023 m. rudenį. Pirmasis „Skylum“ etapas pradėtas statyti 2021 m. rugsėjį, o 85 proc. baigtumą planuojama pasiekti 2022 m. ketvirtąjį ketvirtį.
„Omberg“ plėtojamas „Skylum“ projektas priklauso Šiaurės Europos Investiciniam Fondui, kurį valdo investicijų valdymo bendrovė „Novus Asset Management“.