„„Magnum“ projektą visų pirma siejame su pokyčio investicija – teigiamu postūmiu versle, ilgai lauktais pokyčiais pačiame Kaune. Kartais tam reikia paprastų, bet esminių dalykų – patogios vietos, įkvepiančio vaizdo pro langą, šiuolaikiškos ir ergonomiškos darbo aplinkos“, – teigia „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.
Pasak jo, projektas ambicingas, „Magnum“ privalumų sąrašas ilgas, bet praktikoje architektų ir plėtotojų viziją įgyvendinti turi būtent statytojai: „Šiame pastate dirbsime ir patys, todėl nėra kalbos apie kokius nors kompromisus kokybės atžvilgiu, tam rangovus rinkomės labai atidžiai. Svarstėme tik tuos, už kurių darbo kokybę, patikimumą ir lankstumą kalba sėkmingai praeityje įgyvendinti projektai“.
Per daugiau nei du dešimtmečius viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje statė ar rekonstravo įvairius Kauno klinikų pastatus, Nacionalinį Kauno dramos teatrą, Kauno geležinkelio stotį, Eglės sanatoriją ir Kurhauzą Birštone, Centrinį valstybės archyvą bei KAM pastatus Vilniuje, Trakų pusiasalio pilį ir daug kitų.
„Mums šis projektas išskirtinis. Visų pirma statybų ir inžinerine prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas, kuriame taikysime naujausius fasado, vidaus, inžinerinių ir pastato valdymo sistemų sprendimus. Taip pat džiugu, jog savo rankomis prisidėsime prie neeilinių pastarojo meto pokyčių Kaune“, – sako „Kamintos“ vadovas Ramūnas Kaminskas.
Ekologiškumu pasižymės ne tik „Magnum“ verslo centras, bet ir jo statybos būdas.
„Atlikę tam tikras pradinio projekto korekcijas ir taupydami laiką bei kaštus nusprendėme senojo pastato griovimo darbus baigti jau statybų metu. Tai leis greičiau pradėti darbus, o „Magnum“ statybų aikštelėje galėsime racionaliai panaudoti čia pat surūšiuotą ir susmulkintą po griovimo likusį gelžbetonį. Sumažinsime transportavimo ir medžiagų įsigijimo kaštus, tausosime aplinką“, – apie tolesnę darbų eigą kalbėjo Š.Matijošaitis.
Išmanųjį biurų pastatą valdys automatinė pastato valdymo sistema (PVS), kuri parinks tinkamiausią mikroklimatą darbuotojams, šildymui ir vėdinimui naudos atsinaujinančius energijos šaltinius, reguliuos taupųjį LED apšvietimą. Alternatyviais būdais į darbą keliaujantiems žmonėms bus įrengta 80-ies vietų dviračių saugojimo aikštelė su dušais bei persirengimo kambariais, čia pat veiks ir elektromobilių įkrovimo stotelės.
Pirmame priešais Nemuno salą įsikursiančio komplekso aukšte įmonėms bus siūlomos didesnės nei 2000 kv. m komercinės patalpos. „Magnum“ taip pat veiks modernios, pagal poreikį transformuojamos konferencijų salės.
Automobilius darbuotojai ir svečiai paliks antžeminėje bei požeminėje aikštelėse. Pastaroji bus didžiausia dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė Kaune.
Didžiausią verslo centrą Kaune projektuoja bendrovės „Archas“ architektai Gintaras Čepurna, Tomas Kuleša ir Mantas Navalinskas.