Palanga ir „Lords LB“ taikiai susitarė dėl buvusios „Viešnagės“ teritorijos

Palangos savivaldybė ir investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo įmonė taikiai susitarė dėl buvusios Seimo kanceliarijos poilsinės „Viešnagė“ teritorijos planavimo.
Rankų paspaudimas
Palanga ir „Lords LB“ taikiai susitarė dėl buvusios „Viešnagės“ teritorijos / „Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr.

„Liepą miesto taryba patvirtino taikos sutartį su įmone, ji pasirašyta. Statytojai parengė naujus detaliojo plano sprendinius, bus atsižvelgta į pagrindinį reikalavimą – išsaugoti šimtametes pušis sklype. Statytojai taip pat sutiko, kad požeminis parkavimas nebūtų daromas po visu sklypu, jis bus po buvusiu viešbučiu – tai irgi išsaugos medžius“, – BNS informavo Palangos mero patarėja Jurgita Vanagė.

„Kitas reikalavimas – įvažiavimą įrengti tik iš J. Simpsono gatvės, išlaikant senosios istorinės Kęstučio gatvės struktūrą“, – pridūrė ji.

Sutartis sudaryta tarp savivaldybės, teritorijos savininkės „Lords LB Asset Management“ fondo įmonės „Gaumistos“ bei šią teritoriją ketinančios įsigyti įmonė „Hanika“. Pastaroji čia planuoja plėtoti poilsio paskirties projektą. Pagal taikos sutartį šalys atsisakė pretenzijų teismuose, savivaldybė įsipareigojo įregistruoti teritorijos J. Simpsono gatvėje detalųjį planą.

Liepą Lietuvos bankui leidus pratęsti „Gaumistą“ valdančio fondo „Lords LB Opportunity Fund II“ veiklos laikotarpį, jo atstovai BNS sakė siekiantys parduoti nekilnojamąjį turtą Palangoje. Registrų centro duomenimis, birželį įsteigtą „Haniką“ valdo Algimantas Lukauskis, taip pat valdantis bendrovę „Laviga“, Palangoje plėtojančią būsto projektus, ir Gintaras Staniulis, buvęs lažybų organizatorės „Top sport“ savininkas.

„Gaumista“ 2013-aisiais už 1,09 mln. eurų įsigijo kurorto centre esantį „Viešnagės“ pastatą su 1,1 hektaro ploto sklypu. Ginčas su savivaldybe prasidėjo 2016-aisiais miesto tarybai atmetus teritorijos ir statinių detalųjį planą, taip pat panaikinus jo koncepciją. „Gaumista“ tuomet kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją, kuri detalųjį planą patikrino ir nenustačiusi pažeidimų, jį patvirtino.

Dėl šio sprendimo Palangos savivaldybė kreipėsi į teismą bei atsisakė registruoti detalųjį planą teritorijų planavimo dokumentų registre. Savivaldybė taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, tačiau ji nusprendė netaikyti viešojo intereso gynimo priemonių, nes nenustatė pažeidimų.

2017-aisiais Klaipėdos apygardos administracinis teismas tenkino Statybos inspekcijos skundą ir panaikino savivaldybės sprendimus, šią nutartį savivaldybė buvo apskundusi. Šis teismas taip pat nagrinėjo „Gaumistos“ skundą, kuriuo ji prašė įpareigoti savivaldybę įregistruoti detalųjį planą, o Vilniaus apygardos administracinis teismas nagrinėjo savivaldybės skundą, kuriuo ji siekė užginčyti Statybos inspekcijos sprendimą patvirtinti detalųjį planą. Šios dvi bylos buvo sustabdytos.

Palangos valdžia ginče laikėsi pozicijos, kad buvusios poilsinės teritorija turi būti skirta visuomenei: 1999 metais Klaipėdos apskrities viršininko įsakymu prie poilsinės suformavus 1,1 hektaro ploto sklypą buvo pažymėta, kad teritorija skirta viešo naudojimo želdynams – parkams, skverams įrengti, o sklypas negali būti skaidomas ir aptveriamas tvoromis.

Tuo tarpu „Gaumista“ čia planavo statyti apie 4 tūkst. kv. metrų ploto poilsio namelių, į kuriuos buvo numačiusi apie 4-5 mln. eurų dydžio investicijas.

„Lords LB Opportunity Fund II“ fondas taip pat plėtojo daugiabutį „Užupio vartai“ Vilniuje, poilsio namų kompleksą „Kuršių vilos“ Palangoje, daugiabutį „Aura“ Druskininkuose, kurį laiką valdė kino teatro „Lietuva“ pastatą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis