Panevėžio miestui būsto su administracinėmis patalpomis reikia, nes laikas nuo laiko Savivaldybė perka butus ir kartais pagal poreikį jie paskiriami jauniems į Panevėžį dirbti atvykusiems specialistams.
Vertins ekspertai
Konkurso darbus vertins kompetentinga ekspertinė komisija, sudaryta iš Panevėžio miesto savivaldybės atstovų ir šiame mieste praktikuojančių architektų.
Komisija ir recenzentai pasiūlymus planuoja įvertinti iki Kalėdų. Konkurso darbai bus eksponuojami nuo gruodžio 10 dienos iki kitų metų sausio 10 dienos Panevėžio miesto dailės galerijoje, Keramikos paviljone.
Recenzuos projektus
Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis naujienų portalui JP paaiškino, kaip bus vertinami pateikti projektai.
„Kompetentinga ekspertų komisija vertins, recenzuos projektus ir priims sprendimą, kuris iš jų yra vertesnis arba, gali ir taip būti, netinka nė vienas. Komisiją sudaro Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas S. Glinskis, to paties skyriaus vyriausiasis specialistas Arvydas Narkevičius, architektai Žymantas Lipskis, Elvyra Klimavičienė, Vidmantas Stankevičius, Gintautas Diržys“, – paaiškino S.Glinskis.
Tikėjosi daugiau
Pasiteiravus, ar du darbai pateikti konkursui – gerai, ar tikėjosi jų daugiau, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas svarstė:
„Realiai, tikėjomės daugiau, bet, kai statybų kainos kyla, o pateiktos kainos yra tokios, kokios yra, tikėtis daugiau architektūrinių sprendimų negali. Pagal kainą tiek ir galėjome sulaukti. Teikiant projektus vadovaujamasi nustatytais įkainiais, kuriuos nustatė Aplinkos apsaugos ministerija. Tie įkainiai rekomendacinio pobūdžio, bet jais turime vadovautis. Kita vertus, nulemia ne kiekybė, bet kokybė. Jeigu pateikti darbai – kokybiški, pats geriausias ir bus išrinktas. Gerai, kad yra du darbai – bus galima palyginti“, – teigė S.Glinskis ir tvirtino, kad dabar negalėtų ir nenorėtų išskirti, kurio nors konkursui pateikto projektinio sprendimo.
Vokus atplėš po vertinimo
Vyriausias miesto architektas sakė, kol kas negalįs pasakyti, iš kokio miesto, ir kokie architektai pateikė konkursui architektūrinius sprendimus.
„Kol nepriimtas sprendimas, kuris projektas tinkamas, pasakyti, kokia architektūros firma pateikė projektus konkursui. Konkursui vokai pateikti anoniminiai su kodais. Kai bus išrinktas laimėtojas arba nustatytas projektų eiliškumas, tuomet bus atplėšti vokai ir paaiškės, kas pateikė medžiagas konkursui. Šiaip, abu sprendiniai panašūs, nes sklypo dydis labai apriboja projektus“, – sako S.Glinskis.
Butą nuomoja
Kad Panevėžyje trūksta taip vadinamųjų tarnybinių butų, sako ir Panevėžio bendruomenių rūmų vadovė Sandra Myškienė. Nors apie paskelbtą konkursą būsimo pastato Savanorių aikštėje 3A statyboms ji nieko nežinojo, bet pasakojo, su kokia situacija teko susidurti.
„Susiradome jauną specialistą iš Klaipėdos ir pasikvietėme dirbti Panevėžio bendruomenių rūmuose. Panevėžio miesto savivaldybėje yra nustatytos taisyklės, kad jaunam specialistui iš kito miesto suteikiamas būstas. Tam yra perkami butai, kad būtų galima suteikti juos jauniems specialistams. Tačiau mūsų specialistui nepavyko gauti būsto – jis jau 4 mėnesiai dirba kultūros įstaigoje, o butą nuomojasi“, – pasakojo S.Myškienė.
Suteikia pagal prašymą
Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vedluga teigė, kad į Panevėžį dirbti atvykusiems jauniems specialistams būstas suteikiamas pagal pateiktą prašymą.
„Toks prašymas yra tenkinamas arba ne. Pateiktus prašymus vertina Taryba ir, priėmus sprendimą, butas paskiriamas. Šiaip miesto Savivaldybė perka socialinius būstus, bet kartais jie paverčiami ir Savivaldybės būstu, kuriame apgyvendinami atvykę specialistai į Panevėžį“, – trumpai paaiškino apie suteikiamus butus jauniems specialistams ir sakė, kad dar teks palaukti, kada Savanorių a. 3A bus pastatytas Savivaldybės būstas su administracinėmis patalpomis, nes tai – ateities planas.