Šių metų konkurse dalyvavo 16 NT projektų iš visos Lietuvos.
„Paskutinius kelerius metus matyti išaugusi projektų kokybė – tiek technologine, tiek urbanistine prasme. Vystytojai daugiau kalbasi su bendruomenėmis, greičiau pritaiko projektus besikeičiančiam gyvenimo būdui. Jeigu anksčiau bene didžiausias dėmesys buvo skiriamas energiniams rodikliams, dabar projektai varžosi išmanaus gyvenimo kokybe“ – sako Mindaugas Statulevičius, LNTPA direktorius ir komisijos vadovas.
Anot jo, nors reikalavimas statyti A klasės pastatus įsigaliojo tik šių metų lapkritį, 2 iš 16 konkursui pateiktų projektų turi A, o trys – dar aukštesnę A+ energinę klasę.
Geriausiu komerciniu projektu pripažintas verslo centras k29 (vystytojai „LordsLB Asset Management“), apdovanotas už pavyzdinį indėlį kuriant verslaus miesto įvaizdį, estetiškas darbo erdves ir inovatyvių sprendimų pritaikymą valdyti pastatą.
„K29 verslo centras yra kartu ir tam tikras geros šiuolaikinės europietiškos architektūros pavyzdys, kuris nepadarytų gėdos atsiradęs bet kurios Europos valstybės sostinėje. Objektas pastatytas ypač jautrioje Neries senvagės teritorijoje, priešais Šeškinės šlaitus, savo forma ir masteliu tolerantiškai įsiterpė į aplinką. Įspūdingas ir kartu ramus pastato tūrio bei pagrindinės pastato erdvės (atriumo) sprendimas, kokybiška daiktų ir medžiagų aplinka lėmė pergalę šioje kategorijoje“, – apie komisijos sprendimą sako architektas Linas Naujokaitis.
Anot „Swedbank“ nekilnojamojo turto klientų skyriaus vadovo Martyno Trimonio, 2013 metais pradėtas statyti verslo centras k29 buvo labai reikalingas – jis rinkai pasiūlytas tuo metu, kai biurų ploto paklausa lenkė pasiūlą.
„Projekto ekonominę sėkmę patvirtina ir faktas, kad k29 projektas „Lords LB Baltic Fund II“ investuotojams atnešė beveik 24 proc. metinę grąžą“, – komentuoja M.Trimonis, komisijoje pirmiausia vertinęs ekonominę projektų pusę.
Kražių namai (UAB „Merko statyba“), apdovanoti už drąsų sostinės erdvių įveiksminimą kuriant tvarų ir šiuolaikinius poreikius atitinkantį būstą miesto centre.
„Kražių namai“ apdovanoti už taktišką urbanistinį sprendimą sudėtingoje ir išskirtinėje aplinkoje. Būstai – labai tinkama funkcija, nes gyventojų prie Lukiškių aikštės labai trūko“, – sako architektė Dalia Bardauskienė.
Vilniaus Pilaitės rajone vystomas „Karaliaučiaus slėnis“ („Citus Construction“), įvertintas už humaniškos gyvenamosios aplinkos kūrimą bei kokybiško būsto pasiūlą pirkėjui ir aktyvų darbą su bendruomene.
„Glaudūs ryšiai su bendruomene ir kiekvieno etapo tobulinimas atsižvelgiant į jos pageidavimus bei įspūdžius nulėmė tokį komisijos sprendimą“, – sako Alvydas Kvedaravičius, Lietuvos statybininkų asociacijos atstovas komisijoje.
„Upės rezidencija“ (YIT Kausta būstas) – daugiabučių namų kvartalas sostinės Žirmūnų rajone šalia Neries įvertintas už darnią plėtrą mieste išlaikant jautrumą gamtinei ir urbanistinei aplinkai.
„Upės rezidencija“ – skandinaviškas gyvenimo būdas, elegantiškai ir sumaniai išnaudojant laisvus plotus šalia miesto centro, dedikuojant juos mažaaukštei, kas šiandien reta, statybai“, – sako M. Statulevičius.
Už sklandžias ir inovatyvias pastangas atgaivinti Kauno senamiestį Ateities prizu apdovanoti Kauno Senamiesčio apartamentai (Citus Construction).
Visuomenės simpatijų prizas balsuojant 15min atiteko „Magnus Residence“ (Apex Group) projektui Gedimino prospekte.
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija rengia tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“, kuris atviras visiems nekilnojamojo turto plėtotojams. Pagrindiniai konkurso tikslai – puoselėti darnios plėtros idėjas, atkreipti dėmesį ir pristatyti visuomenei geriausius nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, taip keliant kokybės kartelę ir šviečiant gyventojus apie NT rinkos standartus ir naujoves.
Geriausius projektus renka komisija, kurioje dirba Lietuvos architektų rūmų, Lietuvos statybininkų asociacijos, bankų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Aplinkos ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir žiniasklaidos atstovai.