Pėsčiųjų tilto nuo Vingio parko iki „Litexpo“ projektas tęsiamas

Pėsčiųjų tilto per Nerį, sujungsiančio sostinės Lazdynų mikrorajoną su Vingio parku, projekto vystymo kai kurios procedūros pristabdytos, tačiau pats projektas toliau tęsiamas – artimiausiu metu visuomenei ketinama pristatyti projekto detalųjį planą, BNS informavo sostinės savivaldybė.
Būsimojo Vingio tilto per Nerį vieta ir „Velgos“ gamyklos teritorija
Būsimojo Vingio tilto per Nerį vieta ir „Velgos“ gamyklos teritorija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Projektas vykdomas, tačiau sustabdyti sutarties terminai dėl rengiamo detaliojo plano ir po jo planuojamų organizuoti žemės paskirties keitimo procedūrų. Šiuo metu konkretizuojame detaliojo plano sprendinius ir numatome artimiausiu metu pradėti viešinimo procedūras, pristatyti sprendinius visuomenei“, – BNS teigė Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vyresnioji patarėja Rūta Matonienė.

„Taip pat atsakingai institucijai yra pateiktas planuojamos ūkinės poveikio aplinkai vertinimas, todėl laukiame birželio viduryje gauti pritarimą dėl atlikto vertinimo ir subjektų išvadų“, – pridūrė ji.

Anot R.Matonienės, šiuo metu taip pat atliekama projekto ekspertizė, o ją baigus bus siekiama gauti statybos leidimą.

„2020 metų gruodžio mėnesį pradėta projekto ekspertizė ir 2021 metų sausio mėnesį gautas tarpinis ekspertizės aktas su pastabomis, susijusiomis su detaliojo plano rengimu ir žemės paskirties keitimo. Projekto ekspertizė bus užbaigta po šių procedūrų, kai bus sutvarkyti žemės dokumentai. Po ekspertizės projektas bus keliamas į informacinę sistemą „Infostatyba“ statybą leidžiančiam dokumentui gauti“, – aiškino R.Matonienė.

2019 metų kovą skelbta, jog naujas pėsčiųjų tiltas per Nerį turėtų būti statomas pagal vilniečių „KILD“ architektų koncepciją. Idėja, dalijanti tiltą išilgai į dvi dalis, siekiant atkartoti Neries vagą, pripažinta geriausia tarp 16 pateiktų pasiūlymų.

Idėją parengė KILD architektų komanda – Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Dominykas Daunys ir „Tec Infrastructure“ konstruktorius Vilius Karieta.

Pasak R.Matonienės, sutartis su „KILD“ ir „Tec Infrastructure“ pasirašyta 2019 metų balandžio 26 dieną, jos vertė – 457,1 tūkst. eurų (su PVM).

Iš viso tilto su prieigomis projektui ketinama skirti apie 15 mln. eurų (su PVM).

„Atsižvelgiant į projektavimo trukmę, planuojamą projekto vertę ir į Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto situaciją arba galimybes pasinaudoti 2021-2027 metų ES paramos lėšomis bus planuojamas rangos darbų konkursas, tačiau ne anksčiau nei 2022 metais. Statybos darbų pradžia priklausys nuo tilto finansavimo galimybių, o statybos darbai gali trukti iki 2 metų“, – sakė R.Matonienė.

Iš viso ketinama statyti 153,05 m bendro ilgio tiltą, kurio plotis bus kintamas – galuose sieks apie 27 m, ties upės pakrantėmis – apie 9,5 m ir tilto centre – apie 14 m. Taip pat plėtojamoje teritorijoje planuojama įrengti dviračių ir pėsčiųjų takus.

Anksčiau skaičiuota, jog tilto projektavimas ir statybos kainuos apie 5 mln. eurų. Jį nuo visų procedūrų pradžios ketinta pastatyti per ketverius metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų