Pilaitės gimnazijos futbolo aikštė, kaip teigiama, turėtų atitikti FIFA dydžio standartus. Todėl visi tikėjosi pamatyti, kaip atrodo pripūstas 110 metrų ilgio ir 70 metrų pločio bei 19 metrų aukščio kupolas, apgaubiantis futbolo aikštę.
Nors kupolas dar nepripūstas, Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas 15min sakė, kad tai turėtų būti padaryta dar šią savaitę. Kupolas stadioną su dirbtine žole gaubs šaltuoju metų sezonu.
„Baigiamoji stadija, kuomet pradėsime pūsti tą kupolą, kuris leis visą žiemos sezoną naudoti aikštyną veiklai“, – kalbėjo jis.
Aikštynas su kupolu – apie 1,8 mln. eurų
V.Benkunsko teigimu, Vilniuje futbolo infrastruktūros situacija yra prasta. Be to, nėra ir daug vietų, kur galima būtų įrengti pilnų išmatavimų stadionus.
„Pilaitėje, prie mokyklos, darome pirmąjį projektą. Jeigu pasiteisins eksploatacija, matysime, kad jis tikrai gerai tarnauja, tikrai turime planų tokių objektų Vilniuje daugiau padaryti“, – sakė jis.
Tiesa, V.Benkunskas po to patikslino, kad toks kupolas Vilniuje – ne pirmasis. Panašus projektas iškilo prie Vilniaus „Ryto“ progimnazijos.
„Savivaldybė prieš 4 metus išnuomojo mokyklai priklausantį sklypą. Pamokų metu žaidžia mokiniai, o komerciniais tikslais po pietų turi privatus investuotojas. Šiuo atveju viskas daroma iš savivaldybės pinigų. Pamokų metu turime dvi didžiules mokyklas, ryte ir po pietų šis stadionas bus skirtas mokyklos poreikiams. O po pietų sportuos biudžetinės įstaigos ir Pilaitės bendruomenė“, – kalbėjo jis.
Sporto aikštyno ir kupolo įrengimas savivaldybei atsiėjo apie 1,8 mln. eurų, iš jų 600 tūkst. eurų skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. O išlaikymas kasmet turėtų atsieiti apie 120 tūkst. eurų. Dalį šių pinigų ketinama susirinkti nuomojant aikštę.
„Išlaikymas nepigus. Per metus gali kainuoti, taikant visas rekomendacijas, kad kuo ilgiau tarnautų žolė, kupolas, apie 120 tūkst. eurų.
Kadangi dangą davė federacija (Lietuvos futbolo federacija (LFF), – 15min past.), todėl jiems skirta visas sekmadienis. Federacija čia rengs sekmadienio lygos varžybas. O patraukliausias laikas bus išdėliotas taip, kad išlaikymo kaštus amortizuotume ir lėšas susirinktume. Vilniuje aikštynų poreikis yra didelis, todėl tie pinigai nėra sunkiai uždirbami“, – sakė jis.
V.Benkunsko teigimu, iš viso panašių sporto aikštynų Vilniuje planuojami penki. Šiuo metu dirbama ties Žirmūnų gimnazijos stadionu, kuris yra projektuojamas.
Planuose – baseinas
Be to, greta naujo aikštyno planuojama statyti nedidelį baseiną. Jo statybos galėtų prasidėti po metų, tikino Vilniaus vicemeras.
„Gretimai, už pušų yra aikštelė, kur būtų galima statyti baseiną. Kaip tik dabar rengiami priešprojektiniai pasiūlymai. Jis nebus toks didelis, kaip Fabijoniškių, bet 4 takų 25 metrų baseinas čia puikiausiai tilps“, – įsitikinęs jis.
Pasak V.Benkunsko, dar vienas baseinas numatomas Balsiuose ir Justiniškėse.
„Žirmūnų baseiną ruošiamės rekonstruoti. Bent du baseinai per artimiausius 4 metus Vilniuje turi atsirasti“, – 15min aiškino jis.
Kils nauja mokykla
15min skelbė, kad naujos mokyklos sostinės Pilaitės rajone, Tolminkiemio gatvėje, architektūrinį konkursą liepos mėnesį laimėjo studija „DO architects“. V.Benkunsko teigimu, šiuo metu rengiamas techninis projektas.
Naują mokyklą sparčiausiai augančiame rajone planuojama pastatyti Tolminkiemio gatvėje, joje mokysis apie 1000 moksleivių.
Naują, keturių aukštų ir beveik 12 tūkst. kv. m ploto mokyklą Tolminkiemio gatvėje suprojektuoti planuojama per 12 mėnesių, o kitų metų rudenį pradėti statybos darbus.
Skelbiama, kad pirmasis mokyklos aukštas bus atviras visuomenei ir bendruomenei – jame veiks ir technologijų laboratorijos, ir daugiafunkcė renginių erdvė, sporto klubas ir biblioteka. Visos šios erdvės turės įėjimus iš gatvės pusės, tad galės veikti ir po mokyklos darbo valandų, čia bus galima laisvai lankytis.