Į Europos paveldo ženklo sąrašą įtrauktas tarpukario pastatas, 1930 m. architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio suprojektuotas kaip Vatikano ambasada, jau pusšimtį metų neatsiejamas nuo KMN veiklos.
Anot KMN vadovės Rūtos Stepanovaitės, šiais, jubiliejiniais metais, skiriamas ypatingas dėmesys ne tik renginių programai, bet ir infrastruktūros atnaujinimui.
„Darbams ruošėmės nors ir etapais, bet nuosekliai: pirmieji tvarkybos projektai pradėti rengti dar 2013 metais, paskutinius projektavimo darbus baigėme 2019-aisiais. Vis dėlto, tai yra architektūros paveldo objektas, tad bet kokios intervencijos reikalauja kruopštaus pasiruošimo. Vien apie metus truko vertingųjų pastato savybių tikslinimas – ekspertų išvadas gavome šių metų pradžioje“, – teigė R.Stepanovaitė.
Šią savaitę prasidėsiantys darbai yra pirmasis pastato tvarkybos etapas.
Pasak vieno iš projektą rengusių architektų Andriaus Efimenko, jo metu bus atliekamas fasado remontas, bus restauruojami langai, tvarkoma lauko terasa, įgyvendinti fasado apšvietimo sprendimai, tačiau pastato išvaizda nepasikeis.
Taip pat bus restauruoti 8-jame dešimtmetyje pastato koncertų salėje ir kitose patalpose įstiklinti dailininko Vytauto Banio vitražai „Mūzos“.
Antruoju etapu planuojama pradėti vidaus erdvių tvarkybos darbus, kartu daug dėmesio bus skiriama pastato ir jo erdvių prieinamumui.
Fasado tvarkybos darbai atliekami Kauno miesto savivaldybės lėšomis.
Darbus vykdo UAB „Listada“, techninę darbų priežiūrą atlieka UAB „Domstata“. Projekto vykdymo autorinę priežiūrą atlieka UAB „EFI Projektai“.
Metų eigoje bus nuolat pateikiama informacija apie darbo eigą ir rezultatus.