„Sprendimas kelti bankroto bylą įmonei buvo priimtas iškilus realiam pavojui akcininkų turtui, susijusiam su miesto politika ir požiūriu į investuotojus. Jam tuomet niekas neprieštaravo, tačiau po mėnesio paaiškėjo, kad pretenzijų turėjo Valstybinė mokesčių inspekcija. Atsižvelgiant į tai bei teismo sprendimą, bankroto procedūra buvo sustabdyta, įmonė grįžo į pirminę padėtį ir padengė įsiskolinimą mokesčių inspekcijai”, – pranešime spaudai cituojamas jis.
Pastatą valdanti bankrutuojanti bendrovė „VIPC Vilnius“ nuo gaisro nukentėjusius Profsąjungų rūmus įsigijo 2004 metais.
Pirmą kartą bendrovės „VIPC Vilnius“ savininkai sprendimą kelti įmonei bankrotą ne teisminiu keliu priėmė metų pradžioje. Tam nepritarė VMI, kuri iš pastato savininkų reikalavo sumokėti skolas už NT mokesčius. Bendrovės bankrotas buvo sustabdytas remiantis teismo sprendimu, tenkinusiu VMI skundą, tad bendrovės statusas iš bankrutuojančios vėl buvo pakeistas į uždarosios akcinės bendrovės. Įsiskolinimą VMI įmonės savininkai padengė praeitą savaitę.
Pagrindinis „VIPC Vilnius“ kreditorius yra bendrovė „Donseta”, kuri gruodį iškėlė „VIPC Vilnius“ bankroto bylą. Būtent „Donseta“ pretenduoja ir į didžiausią įmonės turto dalį – 10,7 mln. eurų, o visų kreditorių reikalavimai siekia 11,04 mln. eurų.
„VIPC Vilnius“ šiuo metu yra padavusi Vilniaus miesto savivaldybę bei Vyriausybės kanceliariją į teismą, prašydama atlyginti esą per beveik dešimt metų patirtus nuostolius, siekiančius apie 12 mln. eurų.
Vilniaus savivaldybės taryba pernai rugsėjį pripažino Taurakalnio teritoriją bei buvusių Profesinių sąjungų rūmų žemės sklypą svarbiais vietos bendruomenei, o dar 2012-aisias priėmė rezoliuciją dėl Tautos namų projekto įgyvendinimo 2018-aisiais minint Vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės akto 100-metį.
1911 metais ant Tauro kalno buvo nupirktas žemės sklypas Tautos namams pastatyti. Projekto iniciatorius Jonas Basanavičius važiavo į JAV rinkti lėšų statyboms. Tačiau ir tuomet Tautos namai Vilniuje neatsirado.