Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

R.Malinauskas negriaus sodybos: kreipsis į Aukščiausiąjį Teismą

Dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko sodybos Latežeryje, Druskininkų savivaldybėje, ant Ratnyčios upelio kranto bus kreipiamasi į Aukščiausiąjį Teismą. Tai spaudos konferencijos metu patvirtino merui atstovaujanti „Jurex“ advokatė Jurgita Judickienė.
Ričardas Malinauskas
Ričardas Malinauskas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Anksčiau Kauno apygardos teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo merą nugriauti gyvenamojo namo dalį, tvoros dalį, stoginę, lauko židinį ir sutvarkyti statybvietę.

Kauno apygardos teismas paskelbė nutartį, kuria pakeitė Druskininkų miesto apylinkės teismo 2016 m. balandžio 11 d. sprendimą. Teismas visiškai patenkino Kauno apygardos prokuratūros ieškinį ir pripažino negaliojančiais Druskininkų savivaldybės administracijos išduotą 2006 m. gegužės 29 d. projektavimo sąlygų sąvadą, 2006 m. birželio 1 d. statybos leidimą, Alytaus apskrities viršininko 2008 m. birželio 30 d. įsakymu sudarytos komisijos 2008 m. spalio 16 d. išduotą statinių pripažinimo tinkamais naudoti aktą ir įpareigojo atsakovą R.Malinauską nugriauti arba išardyti gyvenamojo namo dalį, tvoros dalį, stoginę, lauko židinį ir sutvarkyti statybvietę.

Žiniasklaida ne kartą skelbė, kad minėti statiniai stovi visai šalia Ratnyčios upelio ir patenka į vandens telkinių apsaugos juostą, kur statinių būti negali.

R.Malinauskas antradienį spaudos konferencijos metu rodė nuotraukas, kurios, jo teigimu, rodo, kad namas nebuvo per arti upelio tuo metu, kai vyko jo statybos. O per daug metų įvyko kranto erozija, todėl upelis priartėjo prie sklypo.

„Galiu būti pirmas Lietuvos gyventojas, kuris dėl tam tikrų gamtinių procesų, erozijos padarinių, turėčiau griauti savo teisėtą sodybą“, – sakė R.Malinauskas.

Jis pripažino, kad dabar nėra penkių metrų atstumo tarp jo namo ir upelio, bet teigė, kad anksčiau toks atstumas buvo: „Taip, šiandien pastatas yra mažiau nei penki metrai nuo vandens. Šiuo metu tai yra apie pusė metro“, – kalbėjo R.Malinauskas. Jis aiškino, kad sodybą Latežerio kaime paveldėjo iš savo močiutės. Jis pateikė nuotrauką, kaip sodyba atrodė 2006 metais, tuo metu tai buvo senas apgriuvęs ūkinis pastatas.

15min nuotr./Sodyba Latežeryje 2005 metais
15min nuotr./Sodyba Latežeryje 2005 metais

Sodybos rekonstrukcija, mero teigimu, vyko 2006–2008 metais. Sodybos savininku jis teigė tapęs nuo 2013 metų.

Taip pat R.Malinauskas teigė, kad nėra įmanoma nugriauti tik dalies namo, kaip nurodė teismas, todėl reikėtų griauti visą pastatą: „Mano supratimu, tai yra mažas pasityčiojimas iš manęs, liepti įgyvendinti teismo sprendimą, kuris yra neįgyvendinamas.“

Advokatė J.Judickienė kėlė klausimą, kas atsakys už tai, jog žmogus neteks viso namo, nors teismas nurodė nugriauti tik dalį pastato. Ir teigė, kad Kauno apygardos teismo sprendimas bus skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

Anksčiau meras buvo įpareigotas teismo nugriauti ir tvorą, kuri yra 5 metrų pakrantės apsaugos juostoje. R.Malinauskas konferencijos metu aiškino, kad tvora yra 1960 metų statybos ir kad šiame kaime tvoros iki pat vandens buvo būdingos. Jis teigė tvorą tik rekonstravęs.

Pasivaikščiojus Ratnyčios upelio pakrante matoma, kad kitose upelio vietose nėra taip gilu, kaip prie R.Malinausko namo. Paklaustas, ar darė kokius nors upės gilinimo darbus, dėl ko galėjo pasikeisti upės vaga, R.Malinauskas teigė: „Nuo 2013 metų jokie darbai nebuvo daromi. Prieš tai aš negaliu garantuoti. Kažkokie darbai kaip kranto tvarkymas buvo. Kaip atrodė tas krantas, atkreipkite dėmesį, kad ten buvo ūkiniai pastatai ir pagal senas tradicijas ten buvo mėšlas, šiaudai ir t.t. Ir visa tai stovėjo ant kranto. Tai įsigyti sodybą ir gyventi ant kranto su mėšlo krūva, gal ir šiuolaikiška, nežinau.“

Legenda apie tailandietišką svajonę

Anksčiau vietinėje žiniasklaidoje buvo skelbta, kad R.Malinausko namo Latežeryje projektuotojams buvo parodyta nuotrauka iš mero atostogų Tailande, kurioje jis užfiksuotas terasoje ant upės kranto. Žiniasklaidoje buvo pasakojama, kad meras norėjo būtent tokios sodybos ant vandens ir Latežeryje.

Antradienį spaudos konferencijos metu paklaustas, ar ši istorija yra teisinga, R.Malinauskas sakė: „Aš galiu jums pasakyti net vardus ir pavardes. Buvo laikai, kol tie žurnalistai neperėjo į reketą iš Druskininkų savivaldybės, galiu ir sumas vardinti, ir pavardes. „Druskonio“ pagrindinis akcininkas atėjo į savivaldybę ir pareikalavo 60 tūkst. litų dar tais laikais už stendą, kurio kaina 50 litų. Tada mes paklausėme, ar galima tyčiotis iš Druskininkų žmonių ir buvo baigtas bendradarbiavimas su „Druskoniu“ ir su tais žurnalistais, kurie jums daro ekskursijas.“

15min žurnalistei replikavus, kad meras taip ir neatsakė į klausimą apie Tailandą ir ar ta istorija yra teisinga, R.Malinauskas vis tiek išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Tai jeigu su tais žurnalistais, kada mes gražiai bendravome, aš pasakojau ir rodžiau, kad buvau atostogų ir pažiūrėkite, kokioje gražioje vietoje buvau ir po to sukuriami tekstai... Mes savivaldybėje dažnai pažaidžiame tokį žaidimą: pasakyk pačią kilniausią idėją pasaulyje ir aš padarysiu iš jos tokią šlykščią priešingybę ir man tai sekasi.“

Pretenzijų merui turi ir aplinkosaugininkai

15min jau skelbė, kad dėl šios sodybos pretenzijų Druskininkų merui turi ir aplinkosaugininkai. R.Malinauskas dalį Ratnyčios upelio užvertė akmenimis ir, kaip pripažino aplinkosaugininkai, padarė aplinkosauginį pažeidimą bei pakeitė upelio vagą. Už šį pažeidimą jam buvo paskirta bauda, taip pat buvo paskaičiuota suma už padarytą žalą aplinkai.

15min nuotr./Akmenys upėje greta R.Malinausko sodybos
15min nuotr./Akmenys upėje greta R.Malinausko sodybos

Taip pat R.Malinauskui birželio mėnesį buvo surašytas privalomasis nurodymas, pagal kurį Druskininkų meras turėjo atstatyti buvusią Ratnyčios upės kranto liniją bei natūralią upės vagą, t. y. ištraukti akmenis iš upės iki šių metų liepos mėnesio. Tačiau akmenys iš upelio neištraukti iki šiol.

R.Malinauskas konferencijos metu teigė, kad akmenis į upę sumetė, nes taip esą stiprino erozijos pažeistą upelio krantą. Meras sakė, kad pasirinko natūralią medžiagą, akmenis ir talkos metu juos supylė. Jis teigė, kad dėl aplinkosaugininkų jam paskirtos baudos ir privalomojo nurodymo šiuo metu vyksta teisminiai ginčai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos