Vėdinimo būtinumas
Galvos skausmas, kosulys, nuovargis, prastas miegas, alergijos, pelėsiai ant sienų – visa tai nevėdinamų patalpų pasekmės. Prastai vėdinamoje patalpoje itin sunku susikoncentruoti dirbantiems, tokiose patalpose dažniau negalavimus pajaučia vaikai ar vyresnio amžiaus žmonės. Tam, kad patalpose jaustumėmės gerai – būtina jas vėdinti, bent kartais į jas įleisti gryno oro.
Galvos skausmas, kosulys, nuovargis, prastas miegas, alergijos, pelėsiai ant sienų – visa tai nevėdinamų patalpų pasekmės.
Dažniausiai patalpų vėdinimui žmonės pasirenka patį lengviausią kelią – atidaryti langą ar duris. Tai, aišku, vis geriau negu nieko, tačiau šis vėdinimo būdas turi minusų. Visų pirma, pro langą į kambarį dažnai patenka jau užterštas oras. Mašinų išmetamosios dujos, dulkės, įvairiausi vabzdžiai – visa tai įsileidžiame kartu su „grynu oru“. Galiausiai, patalpų orą reikia vėdinti nuolat, pusvalandžiui ar valandai atvėrus langą šito padaryti nepavyks.
Tokio patalpų vėdinimo rezultato nematyti jau po pusvalandžio. Gyvendami įtemptu ritmu žmonės kartais net pamiršta apie vėdinimą – dirba nepakeldami akių nuo kompiuterių, užsuka į namus tik užkąsti ar pamiegoti, o kada vėdinti? Kaip būtų gerai, kas kas nors tai padarytų už jus, kad grįžę namo ar atvykę į darbą jau rastumėte išvėdintas patalpas. Sprendimas yra – rekuperacinė vėdinimo sistema, kuri apie patalpų mikroklimatą ir vėdinimą pagalvoja už jus.