Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rengiamasi rekonstruoti Nacionalinį dramos teatrą, o kur vyks spektakliai – neaišku

Sostinės Gedimino prospekte esantis Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastatas ruošiasi pokyčiams. Jau pradėta ieškoti rangovo, kuris rekonstruos prieš kelis dešimtmečius statytą objektą. Tačiau kol kas dar neaišku, ar vykstant darbams teatre galės vykti spektakliai.
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
Lietuvos nacionalinis dramos teatras / D.Matvejevo nuotr.

Anot Nacionalinio dramos teatro vadovo, jau kurį laiką žiūrovai ir darbuotojai skundėsi dėl pastato būklės, todėl galop nuspręsta jį rekonstruoti.

„Pastatas yra 1980 metų statybos ir nuo to laiko nebuvo rekonstruotas. Žiūrovai visada žiema šąla, dažnai turi sėdėti su paltais, netgi administracijos patalpose žiemą šalta, vasara karšta. Labai daug kainuoja šildymas, energiškai pastatas yra žemo lygio, viskas eina, taip sakant, į orą“, – 15min pasakojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Šią savaitę jau paskelbtas tarptautinis rangovo konkursas, kurio laimėtojas greičiausiai nuo rudens imsis projektavimo, o vėliau – ir rekonstrukcijos darbų.

Teatras atsinaujins ir išsiplės

Apie 11 tūkst. kv. m ploto dabartines teatro patalpas atnaujinti ir pastatyti naują pastatą su mažąja sale planuojama per trejus metus. Iš viso tam turėtų būti skirta daugiau nei 11 mln. eurų investicijų.

LNDT nuotr./„Didvyrių aikštė“ Tiandzine
LNDT nuotr.

Šildymo, elektros, vėdinimo, karšto vandens sistemų, langų ir durų atnaujinimui pastato apšiltinimui ketinama skirti 6-8 mln. eurų.

Taip pat ketinama pastatyti naują pastatą su mažąja sale, kurioje tilptų 300-400 žiūrovų. Vėliau ketinama įsigyti ir visą reikiamą scenos įrangą.

Be mažosios, turėtų būti įrengta kamerinė salė, scena, vietos žiūrovams, garso-vaizdo operatorių patalpos, įrangos aptarnavimo, režisieriaus kabinetas, papildomos kavinės ir kitos aptarnavimui reikalingos patalpos. Žiūrovų salėje bus įrengtos transformuojamos pakylos, kad salės erdvė galėtų būti pritaikoma įvairiems renginiams ar repeticijoms. Tam numatoma 3,5-5 mln. eurų.

Taip pat už 2-3 mln. eurų bus atlikta centrinio įėjimo rekonstrukcija arba įrengtas naujas įėjimas į teatro patalpas. Numatyta padidinti esamos drabužinės plotą, pritaikyti patalpas kavinei įrengti, išplėsti tualetą, sumažinti kasų patalpas ir pritaikyti nenaudojamą įėjimo plotą naujoms patalpoms.

Kultūros paveldo departamento nuotr./Architekto Vytauto Nasvyčio darbai – Nacionalinis dramos teatras
Kultūros paveldo departamento nuotr./Architekto Vytauto Nasvyčio darbai – Nacionalinis dramos teatras

Ar per rekonstrukciją teatras bus atviras lankytojams, jo vadovas kol kas pasakyti negalėjo. Kol kas taip pat nesitarta ir su kitais teatrais dėl galimybės ten repetuoti ir rodyti spektaklius.

„Gali būti, kad kurį laiką dalis jo bus atvira, kitu metu darbuotojai galbūt glausis kituose teatruose“, – sakė M. Budraitis.

Sutartis greičiausiai – rudenį

Teatro vadovo teigimu, sutartį su pastato rekonstrukcijos rangovu planuojama pasirašyti rudenį, o realūs darbai prasidėtų 2017-aisiais.

„Yra paskelbtas tarptautinis viešasis pirkimas, įvykdžius procedūras bus atrinktas rangovas ir paaiškės darbų kaina. Planuojama, kad statybos darbų sutartis preliminariai bus pasirašyta šių metų rudenį, o darbai turėtų prasidėti kitų metų antroje pusėje. Labai sunku ką nors pasakyti apie darbų pradžią ar pabaigą. Turint laimėtoją, galima bus kažką konkretizuoti, dėliotis planą ir teatro gyvenimo planą tolesniam laikui“, – sakė M. Budraitis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Festivalio „Sirenos“ direktorius Martynas Budraitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis

Projektą planuojama finansuoti Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšomis.

XIX amžiaus pabaigoje statytame pastate Gedimino prospekte nuo XX amžiaus pradžios organizuoti teatriniai lenkų kultūrinės draugijos „Liutnia“ renginiai, tarpukariu veikė Lenkų teatras. Tuometinis Lietuvos valstybinis dramos teatras į šias patalpas persikėlė ir ėmė veikti 1941-aisiais. 1981 metais pagal architektų Algimanto ir Vytauto Nasvyčių projektą baigta kapitalinė teatro rekonstrukcija, nuo tol spektakliai vaidinami Didžiojoje salėje, kurioje telpa 660 žiūrovų. Kiek vėliau duris atvėrė 156 vietų mažoji salė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų