Bendrovė, nusprendusi atgaivinti pastatą, kuriame kadaise veikė laidojimo rūmai, jau turi nemažą įdirbį ir patirtį teikdama ritualines paslaugas. Vieni šios įmonių grupės laidojimo namai jau ketverius metus veikia Kaune, Panemunėje. Kiti – Klaipėdoje, Panevėžyje ir Plungėje.
„Nusprendę plėstis Kaune galėjome statyti naują pastatą, vis dėlto buvo nutarta pasirinkti daugiau investicijų pareikalavusį, tačiau prasmingesnį kelią – prikelti nykstantį buvusio „Liūdesio“ pastatą, esantį kultūros vertybių objektų sąraše“, – teigia Vytis Sidabras, „Tylos namų“ direktorius.
Vienas iš rekonstrukcijos projektą rengusių „RA Studijos“ architektų Rimas Adomaitis pažymi, kad Alfredo Paulausko projektuotas ir 1978 m. pastatytas laidojimo rūmų kompleksas unikalus šalies mastu.
„Tai vienintelis tokio pobūdžio objektas su tokiu išbaigtumu ir turintis tikrąjį rūmų statusą. Atnaujinant pastatą buvo restauruoti absoliučiai visi paviršiai, atstatytas fasado tinkas, išlaikant principą ir technologiją, restauruoti bareljefai, skulptūros, vidaus grindys, kurios buvo suniokotos. Restauruota ir rimtimi dvelkianti A.Paulausko skulptūra „Liūdesys“ bei sutvarkyta aplinka. Sugrąžinta rūmų didybė, nors tai ir pareikalavo daug užsakovo lėšų“, – pasakoja architektas R.Adomaitis.
„Tylos namus“ iš viso supa apie 9 tūkst. kvadratų teritorija. Atstatyta sunykusi danga, grindinys, atkurti žalieji plotai, įrengtos erdvios parkavimo aikštės. Pastatas iš šlaito pusės buvo praplėstas priestatu, kuriame įrengtos naujos šarvojimo salės. Senosios salės neatitiko šių dienų poreikių – buvo per mažos, be langų ir natūralios šviesos.
Jų vietoje įrengtos reprezentacinės pabendravimo erdvės. Vestibiuliuose ant sienų galima rodyti įvairią filmuotą medžiagą apie velionį, iškabinti nuotraukas. Pastato erdvės išdėstytos taip, kad atvykusiųjų atsisveikinti su skirtingais velioniais srautai beveik nesikirs.