15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

„Riegel 50“ – ilgiausios fasadinės klinkerio plytelės

Fasadinės klinkerio plytelės architektams atriša rankas kūrybai, statybininkams padeda racionaliai išspręsti konstruktyvo problemas, o besistatančiajam atpigina viso namo statybą ir garantuoja jo ilgaamžiškumą bei komfortą. Taip statybų specialistai apibūdina klinkerio plytelių pranašumus. Jų dar padaugėjo, kai buvo pasiūlytos 49 cm ilgio plytelės – pačios ilgiausios fasadinės klinkerio plytelės, kuriomis galima pasiekti netikėtų architektūrinių sprendimų.
Riegel 50“ – ilgiausios fasadinės klinkerio plytelės
Riegel 50“ – ilgiausios fasadinės klinkerio plytelės / Projekto partnerio nuotr.

Nuo 1884 m. klinkerio plyteles gaminanti Vokietijos kompanija „Ströher“ pirmoji pasiūlė unikalaus formato ir technologijos plyteles namo išorės apdailai „Riegel 50“, kurių ilgis net 49 cm, aukštis – 4 cm, o storis – 1,4 cm.

Projekto partnerio nuotr./„RIEGEL“ 50 plytelių siena
Projekto partnerio nuotr./„RIEGEL“ 50 plytelių siena

„Kaip ir kitoms šios kompanijos juostinio formavimo plytelėms, „Riegel 50“ suteikiama net 25 metų atsparumo šalčiui garantija. Jos ypač tinka lietuviškam klimatui, kur per žiemą šąla ir šyla daugybę kartų“, – aiškina Vokietijos gamintoją atstovaujančios bendrovės „Jolivis“ direktorius Albertas Šlajus. Jis atkreipia dėmesį, kad tokio dydžio fasadinės klinkerio plytelės gali būti įvairių spalvų ir atspalvių, taip pat yra kampinės plytelės.

Kai kur – nepakeičiama

Tokias klinkerio plyteles savo kuriamų objektų apdailai naudojantis architektų biuro „Sava kryptis“ architektas Gintaras Platūkis atkreipia dėmesį, kad „atsiranda naujų būdų ir technologijų, bet molis kaip buvo ilgaamžė medžiaga, taip ir liko“. Anot jo, klinkerio plytelės nereikalauja priežiūros eksploatuojant, o kai kuriuose sprendiniuose – nepakeičiamos, pavyzdžiui, kai renovuojama senamiestyje, kur negalima įrenginėti plytų sienų, o reikia specifinės tam tikrą laikotarpį liudijančios apdailos, ar sienų apdaila negali būti „sunki“ – juk plytelės kelis kartus lengvesnės už plytas.

Klinkerio plytelės nepamainomos ne tik restauruojant, bet ir fasadų renovacijoje ar įrengiant naujus fasadus. Architektas pirmiausia atkreipia dėmesį, kad plyteles klijuojant pagal technologiją galima gerokai sutaupyti: nereikia dvigubo pamato, paprasčiau apšiltinti, išvengiama šalčio tiltelių.

Pigiau ir sparčiau

Anot jo, dabar dažnai statomi namai su dideliais langais, todėl tarp aukštų lieka siauri ploteliai, įrengiamos gelžbetoninės sąramos, įdedami monolito ruožai ir brangios tvirtinimo detalės, ant kurių kabinama plytos. Kai kurie užsakovai linkę atsisakyti tokios konstrukcijos ir brangių detalių, todėl mūrijant plytas nukenčia kokybė, namas „šaltėja“. Kai apdailai naudojamos plytelės, jas galima klijuoti tiesiai prie tinkama medžiaga apšiltintos sąramos. „Taigi, antras privalumas – naudojant fasadines klinkerio plyteles gerokai mažėja statybos sąnaudos, o darbai spartėja“, – tvirtina architektas.

Anot jo, trečia priežastis, kodėl klinkerio plyteles naudoti racionaliau nei plytas: mūryti ilgąsias plytas – be galo kruopštus ir imlus laikui darbas. O naudojant ilgąsias fasadines klinkerio plyteles sprendimai kur kas paprastesni, atsiranda daugiau laisvės ir architekto kūrybai, ir statybininkams paprasčiau ją įgyvendinti klijuojant ir vertikaliai, ir horizontaliai, ir kampu. Beje, kaip jau žinome, kai kada plytų mūro sprendimai sunkiai įmanomi ar net neįgyvendinami.

Projekto partnerio nuotr./Loft Town
Projekto partnerio nuotr./Loft Town

Kad eksterjeras derėtų su interjeru

Be to, pasak specialistų, konstruktyviai fasadinių plytelių panaudojimo galimybės žymiai universalesnės, su jomis galima išgauti gerokai įvairesnę faktūrą, o plytos tokio paslankumo neturi.

Architektas akcentuoja ir plytelių estetiką – tai identiška moliui. O norint pabrėžti pastato fasado horizontalumą, ilgosios „Riegel 50“ plytelės ypač tam tinka.

Ir galiausiai, anot architekto, siekiant išlaikyti pastato vientisą stilių, labai svarbu iš eksterjero į interjerą pereinantys elementai, kad fasadas derėtų su vidaus apdaila. Jis tvirtina, kad išorės sienų apdailai naudojamos plyteles gali būti naudojamos ir vidaus sienų apdailai: jos plonos ir neužima vietos, ilgaamžės, tampa įdomiu ir organiškai į interjerą įsipinančiu elementu. Be to, architektui atrišamos rankos įvairiems unikaliems sprendimams, pavyzdžiui, sienoje įrengti paslėptas šviesas ir pan.

www.jolivis.lt

Projekto partnerio nuotr./jolivis logo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais