Įstatymo projektas skelbia, jog griaunamų pasenusių namų gyventojams turi būti suteiktas panašios vertės kitas gyvenamasis plotas tame pačiame ar gretimame sostinės rajone, už juos papildomai nemokant.
Projekto sąmata preliminariai vertinama 3,5 trln. rublių (beveik 60 mlrd. eurų).
Įstatymo projektą lydinčiuose dokumentuose nurodyta, jog bendras gyvenamasis plotas tokiuose griautinuose namuose siekia 25 mln. kvadratinių metrų, o juose gyvena apie 1,6 mln. žmonių.
Maskvos meras Sergejus Sobianinas vasarį kreipėsi į šalies prezidentą Vladimirą Putiną pritarimo visų „chruščiovkių“ sostinėje nugriovimui, atsisakant brangaus kapitalinio remonto planų.
„Šie daugiaaukščiai pastatyti laikotarpiui iki komunizmo sukūrimo, o tai, tuometinės Sovietų Sąjungos valdžios skaičiavimais, turėjo įvykti po 25-50 metų. Dabar juos reikia skubiai remontuoti, o tai būtų brangu ir sudėtinga, arba griauti, jų vietoj statyti naujus“, – susitikime su V.Putinu aiškino S.Sobianinas.
„Man yra žinomos maskviečių nuotaikos ir lūkesčiai. Lūkesčiai susiję su tuo, kad šiuos namus reikia griauti ir jų vietoje statyti naujus“, – sakė V.Putinas.
„Miestas pasirengęs tokio projekto startui“, – patikino Maskvos meras.