„Tai vienas įdomesnių nekilnojamo turto projektų, įgyvendintų unikaliame Lietuvos kampelyje. Ši sala turėjo kurorto statusą bei yra vienas išskirtiniausių turizmo objektų mūsų krašte“, – sako vienas iš „Rusnės loftų“ projekto iniciatorių Laurynas Filipavičius.
Buvusiose dirbtuvėse įkurta 20 loftų, kuriuose jau šią vasarą galės įsikurti naujakuriai. Patalpų dydis prasideda nuo 50 kv. m, tačiau lengvai transformuojasi į 80 kv. m arba dar daugiau, įrengiant antresolę antrame aukšte. Bendra investicijų suma siekia 1 mln. eurų.
Skirta tiems, kurie vertina Rusnės grožį
Norime sujungti bendraminčius, sukuriant pridėtinę naudą ne tik loftų gyventojams, bet ir visai atbundančiai Rusnei, – sakė L.Filipavičius.
L.Filipavičius tiki, kad Rusnė ateityje galės konkuruoti su Neringa, todėl ši, ne mažesnė kaip 65 tūkst. eurų, investicija, yra ilgalaikė ir orientuota į tuos, kurie supranta Rusnės potencialą.
„Rusnės loftų“ gyventojai turės tiesioginį priėjimą prie vandens. Šalia teka Nemunas ir Atmata. Prie loftų įrengtas uostas ir prieplauka, kuria galės naudotis gyventojai ir ten laikyti laivus.
„Projekto idėja – leisti žmogui paskęsti gamtos prieglobstyje, pabėgus nuo miesto triukšmo bei kasdienybės, taigi būsimų naujakurių ratas gana aiškus“, – teigia L.Filipavičius.
Prie kiekvieno lofto įrengta terasa. Taip pat šiuo metu deramasi su kaimynais, kad būtų įrengtos vaikų žaidimo aikštelės ir kitos viešos erdvės.
„Norime sujungti bendraminčius, sukuriant pridėtinę naudą ne tik loftų gyventojams, bet ir visai atbundančiai Rusnei“, – sakė L. Filipavičius.
Lubos bus aukštos
Šis projektas turėtų patikti Mažosios Lietuvos vokiškosios architektūros mylėtojams ir, kaip teigia projekto atstovas, svajotojams.
„Rusnės loftai yra vienas pirmųjų loftų projektų gamtoje ir netgi pamario regione, kurių idėją padiktavo pati vieta – Rusnė. Tai svajotojų kraštas, tad interjero klausimus lėmė pati idėja ir vieta – palikti juos atvirus kūrybai, svajonių išpildymui. 6 metrų aukščio lubos suteiks galimybę „Rusnės loftuose“ įgyvendinti individualius interjero sprendimus, įrengiant antrąjį aukštą ir taip smarkiai išplečiant lofto plotą“, – kalba L.Filipavičius.
Moderniai rekonstravus buvusias „Rusnės žvejo“ dirbtuves, buvo išsaugota unikali pastato struktūra. Jo eksterjere suprojektuoti raudonų plytų ir šviesaus tinko deriniai, arkos, medinės detalės. Nekeičiant pastato tūrio, patalpų erdvę formuoja dideli langai bei lauko terasos.
Loftuose ilsėtis bei gyventi bus galima ir žiemą, ir vasarą – pastato fasadai puikiai apšiltinti, įrengtas ir grindų šildymas.
„Pastato sienos yra maksimaliai apšiltintos, o šildymo kaina priklauso nuo šildymo tipo. Daugiausiai besidomintys renkasi palaikomąjį elektrinį šildymą bei galimybę įsirengti židinį. Rekuperacijos sistema gali būti išvedžiota pagal atskirus pageidavimus, bet kadangi tai loftas, tai tokius sprendimus priima kiekvienas atskirai, pasirinkdamas sau artimiausią variantą, tiek interjero klausimais, tiek inžinerijos“, – teigia L.Filipavičius.