Sodą savivaldybė žada projektuoti pagal garsių Japonijos kraštovaizdžio architektų tėvo ir sūnaus Shiro Nakane ir Yukihiro Nakane sukurtą koncepciją.
Vadovaujantis būsimo sodo projektiniais pasiūlymais, šiuo metu nenaudojamoje teritorijoje planuojama suformuoti reljefą, sutvarkyti tvenkinio krantus, įrengti požeminės komunikacijas, takus, poilsio ir apžvalgos aikšteles, pasodinti augalus. Taip pat šiame sode savivaldybė žada sukurti vidinę infrastruktūrą: tiltelius, vandens krioklį, pavėsines, skulptūras, vaikų žaidimų aikšteles.
„Vilniaus japoniško sodo projektas unikalus savo prigimtimi ir turiniu – sodas bus įrengtas pagal tradicinio japoniško sodo reikalavimus, su visais tradiciniais jam būdingais atributais. Vilniaus japoniškas sodas taps puikia Neries senvagės kraštovaizdžio dalimi. Jis papildys naujojo miesto centro Šnipiškėse sutvarkytų viešųjų erdvių tinklą ir suteiks galimybę rajono gyventojams ir miesto svečiams pažinti įvairių tautų kraštovaizdžio tvarkymo tradicijas“, – pranešime žiniasklaidai cituojama Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Rūta Matonienė.
Japoniškas sodas, kaip rašo Vilniaus miesto savivaldybė, pakels viešosios erdvės supratimą į dar aukštesnį lygį ir suteiks ne tik erdvę, bet ir galimybę joje veikti, įgalinti lankytoją tapti tarsi šios erdvės dalyviu, užpildyti erdvę turiniu – esą būtent to link judama daugelyje Vakarų šalių.
Antradienį, kaip teigiama pranešime, visuomenei buvo pristatyti projektiniai sodo įrengimo pasiūlymai, o vėliau bus atlikti techniniai sprendiniai, prasidės investicijų projekto tvirtinimo procedūros ir statybos leidimo gavimas.
Projektinius pasiūlymus susitikimo metu pristatė VŠĮ „Vilniaus japoniškas sodas“ direktorius Kęstutis Taletas, architektė Ramunė Sanderson bei projekto vadovas Tomas Karosas.
„Į aptarimą gausiai susirinkę vilniečiai domėjosi automobilių pastatymo prie parko galimybėmis, kiek kainuos sodo lankymas ir jo išlaikymas, kokia bus takų danga“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybė.
Pirmieji japoniško sodo statybos darbai turėtų prasidėti šiais metais, jo įkūrimas bus finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis.
„Sodo priežiūrai reikalingos lėšos bus surinktos iš bilietų, renginių, kitų sodo pajamų, o ne skiriamos kaip dotacija iš miesto biudžeto“, – rašoma pranešime, tačiau kiek tiksliai lėšų reikės sodo įrengimui, nenurodoma.