Ilgus metus Lazdynėliuose daugiausiai kūrėsi individualūs namai, o didesnė dalis teritorijos buvo apleista.
Sėkmingi pardavimai davė impulsą tolesnei plėtrai
2017 metais pagrindinėje rajono gysloje, Lazdynėlių g., NT plėtotojai „Rinvest“ ir „Groupinvest“ pradėjo statyti naują gyvenvietę – „Lazdynėlių namus“. Anot jų, šiuo metu pirmuose etapuose parduota daugiau nei 90 proc. būstų.
„Pirmajame etape buvo įrengti 39 butai, o antrajame – 140. Šiai dienai per abu etapus yra likę vos 12 laisvų butų. Rezultatai tikrai labai geri, todėl šiandien rinkai siūlome dar vieną mažaaukštės statybos projektą, įsikursiantį toje pačioje gatvėje“, – 15min pasakojo projekto atstovas Vincas Gaidamavičius.
Bendrovių „Rinvest“ ir „Groupinvest“ vystomas gyvenamasis projektas „Lazdynėlių 17“ ribosis su Bukčių mišku ir bus netoli Neries upės.
„Lazdynėlių 17“ keturių aukštų daugiabutyje bus įrengta 64, 1–3 kambarių, 24-58 kv. m ploto butai. Numatytas pastatas atitiks energinę A klasę, o jame esančiuose butuose bus galima įdiegti išmaniųjų namų sistemas. Po namu ir greta jo turėtų būti įrengtos 65 vietos automobiliams.
„Įėjimas į laiptinę bus atrakinamas piršto antspaudu, sklype turėsime ir elektromobilių įkrovimo stotelę. Visuose butuose bus išvedžioti kabeliai reikalingi išmaniosioms sistemoms įdiegti, kurie pagal poreikį, leis susikurti išmanius namus: grindinio šildymo, apšvietimo valdymą nuotoliniu būdu ir t.t.“, – sakė V.Gaidamavičius.
Teritorijoje bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė, bendros erdvės.
Statybos projekte jau pradėtos, o jas pabaigti numatoma 2019-ųjų spalį.
Pastatą projektavo bendrovės „Globalus projektavimas“ vadovas Voitechas Aškelovičius.
Registrų centro duomenimis, „Rinvest“ akcininkė yra Inga Račevska, o „Groupinvest“ – Edvardas Račevskij.
Per artimiausius kelis metus – dar 1000 naujų butų
Anot nekilnojamojo turto „Inreal“ grupės NT rinkos tyrimų vadovo Roberto Žulpos, Lazdynėliai – vienas naujausių Vilniaus rajonų, kurį daugiabučių statytojai atrado visai nesenai. Pirmieji daugiabučiai čia iškilo 2005-2008 metų laikotarpyje. Iki to laiko vietovė buvo žinoma kaip ramus, miškų apsuptas individualių namų ir didelių garažų masyvų rajonas.
„Tačiau dėl krizės daugiabučių statybos sustojo iki pat 2017 metų. 2017 metais keli skirtingi vystytojai šiame rajone, buvusių garažų masyvų sklypuose, pradėjo masines daugiabučių statybas“, – 15min pasakojo jis.
„Inreal“ duomenimis, per du metus statytojai Lazdynėliuose rinkai pasiūlė apie 540 naujų butų. Iš jų apie 230 šiuo metu yra dar neparduoti. Tačiau tolesnė plėtra atrodo įspūdinga – per kelis artimiausius metus Lazdynėliuose suplanuota pastatyti dar apie 1000 naujų butų.
„Be to, rajone yra dar keletas didelių neužstatytų teritorijų, kuriose potencialiai gali atsirasti dar apie 600-800 naujų butų. Įgyvendinus visus plėtros planus ir Lazdynėliuose užstačius visus laisvus sklypus, rajone bus pastatyta daugiau nei 2 tūkst. naujų butų“, – konstatuoja R.Žulpa.
Naujų butų pasiūlos kainos siekia tarp 1,4-1,5 tūkst. eurų už kv. metrą
„Inreal“ grupės NT rinkos tyrimų vadovo nuomone, didžiausia Lazdynėlių problema ir naujakurių iššūkis yra dideliam gyventojų skaičiui nepritaikyta rajono infrastruktūra bei silpnai išvystytas viešasis transportas.
„Lazdynėliuose nėra nei valstybinių ugdymo įstaigų, nei didesnio prekybos centro, o į miestą kursuoja vos vienas autobusas. Be to, rajoną su miestu jungia tik viena gatvė, todėl naujakuriai čia susidurs su labai didelėmis rytinėmis spūsčių problemomis, panašiai kaip Pilaitės gyventojai“, – kalbėjo jis.
Lazdynėliai – alternatyva Pilaitei
Tačiau šiai minčiai nepritaria Audrius Šapoka, kurio nuomone Lazdynėliai – naujausia ir gerai išplėtota Vilniaus miesto dalis.
„Tai vienas naujesnių rajonų, kuriame pakankamai daug žalumos ir tikrai pakankamai gerai išplėtota socialinė infrastruktūra. Galbūt arčiau galėtų būti vaikų darželis ar mokykla, bet visai kitais socialinės infrastruktūros prasme gerai išplėtotas rajonas. Tai rajonas, kuris turi pakankamai geras perspektyvas ateičiai“, – 15min komentavo jis.
Be to, A.Šapokos nuomone, Lazdynėlių plėtra pakankamai tvari ir net sudaro konkurenciją Pilaitei.
„Pilaitės progresas prasidėjo faktiškai tuščiame lauke ir Pilaitės dešinioji dalis iš niekur ir pasistatė. Lazdynėliuose šiuo atžvilgiu tiek daug laisvo ploto nėra ir po 2-3 metų bus du didesni kvartalai. <...> Tai gali būti alternatyva Pilaitei. Tik Pilaitė savo apimtimi yra ženkliai didesnė negu Lazdynėliai“, – įsitikinęs jis.
Teigiamai rajono plėtrą vertina ir nekilnojamojo turto analitikas ir viešosios įstaigos „Real Data“ vadovas Arnoldas Antanavičius. Jo teigimu, dėl sparčios plėtros papildomi iššūkiai kyla socialinei bei susisiekimo infrastruktūrai.
„Artimiausioje perspektyvoje tai bus pagrindiniai iššūkiai šiai vietovei. Kita vertus, naujas prekybos centras Lazdynėlių g. jau yra suplanuotas, susisiekimo infrastruktūra pakankamai išvystyta, o Lazdynų mikrorajono kaimynystė leidžia tikėtis, kad darželių/ mokyklų trūkumo bent jau artimiausiu metu neturėtų būti.
Tad akivaizdžių trūkumų kaip ir sunku įžvelgti. Tuo tarpu miškų ir upės kaimynystė, rekreacinių zonų buvimas leidžia tikėtis didesnio komforto, kurio nepaims ir vieną dieną neužstatys, priešingai nei tose vietovėse, kur plėtra vyksta plynuose laukuose. Tad visumoje, šį mikrorajoną vertinčiau palankiai kaip vieną iš geresnių alternatyvų ekonominio segmento pirkėjams“, – konstatavo A.Antanavičius.