Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Statybos inspekcija galės taikyti sankcijas poilsio namų neįteisinusiai „Rovantai“

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija galės taikyti sankcijas bankrutavusiai nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Rovanta“, Palangoje neįteisinusiai poilsio namų „Kastytis“ rekonstrukcijos. Taip nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas, atmetęs įmonės skundą.
Lietuvos apeliacinis teismas
Lietuvos apeliacinis teismas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Apeliacinis teismas paliko galioti pernai spalį Klaipėdos apygardos teismo priimtą sprendimą, kuriuo tenkinus Statybos inspekcijos prašymą jai išduotas vykdomasis raštas. Įteisinti projektą „Rovanta“ turėjo pagal 2015 metais pasirašytą taikos sutartį.

„Taikos sutartyje apibrėžti aiškūs ir konkretūs veiksmai, kurių turi imtis „Rovanta“, terminai veiksmams atlikti. Aplinkybės, jog sutarties sąlygos nebuvo tinkamai vykdomos, bendrovė neneigia. Konkrečių duomenų, kokios yra kliūtys įvykdyti taikos sutartį ir kiek bendrovei reikėtų tam laiko, byloje nepateikta. Galimybė išspręsti taikos sutarties įvykdymo klausimus bendradarbiavimo būdu šalims toliau išlieka. Konstatuotina, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai išdavė vykdomąjį raštą“, – rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Statybos inspekcija nedetalizuoja, kokių konkrečių sankcijų planuoja imtis. Pasak inspekcijos atstovės Ligitos Luščiauskaitės vienas iš galimų variantų – bauda.

„Šiuo atveju inspekcija kreipėsi dėl vykdomojo rašto išdavimo, nes „Rovanta“ ne iki galo įvykdė taikos sutartį dėl neteisėtos statybos padarinių šalinimo per nustatytus terminus. Vykdymo procese antstolis gali taikyti įvairias priemones, skatinančias teismo sprendimo įvykdymą, viena jų – kreiptis į teismą dėl periodinės baudos bendrovei skyrimo. Inspekcija, gavusi vykdomąjį raštą, per 10 darbo dienų jį pateiks antstoliui“, – sakė ji.

Rekonstruojant poilsio namus Palangos A.Mickevičiaus gatvėje buvo įrengti 48 būstai. Žiniasklaida skelbė, jog dalį jų „Rovanta“ buvo pardavusi.

Kaip skelbė vietos žiniasklaida, dar 2009 metais į prokurorus kreipėsi Kultūros paveldo departamentas, tvirtindamas kad leidimai pastato statybai gali būti neteisėti, nes padidintas sklypo užstatymo tankumas, numatyta papildomai pastatyti mansardą, nors poilsio namai turėjo tik du aukštus, iš esmės pakeista fasadų išvaizda – langų kiekis, plotas ir išsidėstymas, apdailos medžiagos.

2015-aisiais Palangos miesto savivaldybė, Klaipėdos apygardos prokuratūra, Kultūros paveldo departamentas, Statybos inspekcija ir „Rovanta“ taikos sutartimi susitarė baigti pastato statybas ir jį įteisinti pagal projektą.

„Rovanta“ įsipareigojo per 3 mėnesius parengti reikalingus trūkstamus dokumentus ir per 18 mėnesių savo lėšomis pabaigti visus darbus.

Iki tol prokurorai teisme siekė, kad neteisėtais būtų pripažinti projektavimo sąlygų sąvadas ir statybos leidimas poilsio namų rekonstrukcijai, taip pat būstų pardavimo sutartys su „Rovantos“ pirkėjais, ir šiems sandoriams taikyti restituciją. Pirmosios instancijos teismas šį ieškinį buvo atmetęs, o taikos sutartis sudaryta apeliacinės instancijos teisme.

Bankroto byla „Rovantai“ iškelta 2011 metais. Registrų centro duomenimis, statybos metu jos vienintelė akcininkė buvo Vida Pareigienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų