„Turi būti konkrečiau ir aiškiau reglamentuotos savivaldybės turto perdavimo kitiems asmenims procedūros bei jų vykdymo kontrolė, įvardinti jose dalyvaujantys subjektai bei numatytos konkrečios funkcijos“, – rašoma STT žiniasklaidai išplatintame pranešime.
Taip pat, anot STT, savivaldybės priimti sprendimai dėl turto perdavimo kitiems asmenims ne visada yra orientuoti į didžiausios naudos visuomenei užtikrinimą, daugeliu atvejų neužtikrinamas pakankamas visuomenės informavimas.
„Nustatyta, kad savivaldybė, sudarydama nekilnojamų turto objektų, kurie yra nenaudojami arba neprižiūrimi ir apleisti, sąrašą, vadovaujasi požymiais, kurie yra nepakankamai aiškūs bei nepagrįsti konkrečiais vertinimo kriterijais, nėra tinkamai reglamentuotos šio sąrašo sudarymo procedūros“, – nurodo STT.
Antikorupciniu požiūriu įvertinus savivaldybės veiklą, susijusią su Savivaldybės būsto fondo gerinimo darbų vykdymu, pareigūnai nustatė, kad esamas šios veiklos srities teisinis reglamentavimas sudarė sąlygas atsakingiems savivaldybės darbuotojams dėl konkrečių objektų remonto priimti skirtingus sprendimus, kas neužtikrino ekonomiško, racionalaus ir efektyvaus savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo.
Atlikę korupcijos rizikos analizę, STT korupcijos prevencijos pareigūnai savivaldybei pasiūlė koreguoti vertintų veiklos sričių esamą teisinį reglamentavimą bei numatyti papildomas vidaus kontrolės priemones.
Savivaldybė per 3 mėnesius nuo analizės išvados gavimo STT turės pateikti informaciją apie pateiktų rekomendacijų įgyvendinimą.
Korupcijos rizikos analizę Varėnos rajono savivaldybėje atliko STT Kauno valdybos pareigūnai.