Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Suomių pasiūlymas jaunimui: pigus būstas mainais į senelių priežiūrą

Jaunuoliams, norintiems gyventi savarankiškai ir atskirai nuo tėvų, Suomijos sostinė toli gražu nėra pati geriausia vieta. Nuomos kainos čia itin aukštos, o į pigesnį, savivaldybėms priklausantį būstą pretenduoja aibė kandidatų. Vis dėlto egzistuoja viena neįprasta išeitis – būstas senelių namuose mainais į senjorų priežiūrą, rašo naujienų svetainė cnn.com.
Helsinkis
Helsinkis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Helsinkio miesto savivaldybės bandomasis projektas pradėtas įgyvendinti šią savaitę ir suteikia teisę jaunesniems negu 25 metų jaunuoliams pigiai nuomotis pastogę vienose senelių globos namuose metus laiko.

Jaunuoliai per savaitę privalo skirti nuo trijų iki penkių valandų savo laisvo laiko senelių priežiūrai.

Tiesa, gyvendami šiuos namuose jaunuoliai per savaitę privalo skirti nuo trijų iki penkių valandų savo laisvo laiko senelių priežiūrai.

Helsinkio miesto jaunimo reikalų departamento atstovas Mikis Mielonenas sako, kad šio projekto pagrindinė misija – suteikti jaunimui būstą už prieinamą kainą ir padėti įsitvirtinti. Maža to, kartu naudą gautų ir senjorai.

„Suomijoje egzistuoja stipri tradicija jauniems žmonėms išsikraustyti iš tėvų namų anksti, dažniausiai kai sukanka 18 metų. Tačiau dabar, dėl būsto išlaidų, jaunimas nepriklausomybę įgija vis vėliau ir vėliau“, – paaiškino M.Mielonenas.

Įkvėpimo šiam projektui suomiai sėmėsi iš Nyderlandų Deventerio miesto. Jame būstas senelių namuose siūlomas universiteto studentams ir tokiu būdu yra skatinamas jaunimo ir senjorų bendravimas.

Pastaraisiais metais Helsinkio gyventojų skaičius sparčiai augo. Nekilnojamojo turto rinką tirianti interneto svetainė „Global Property Guide“ Helsinkį įvardina kaip 16 pagal nuomos brangumą miestą pasaulyje, lenkiantį net Ženevą, Romą ir Niujorką.

Už nuomą Helsinkio senelių namuose per mėnesį tektų sumokėti 250 Eur, o tai tik trečdalis vidutinės studio tipo apartamentų mėnesio nuomos kainos mieste.

Visi naujosios būsto programos dalyviai nori praleisti ne tik daugiau valandų su senjorais, negu yra reikalaujama, bet ir giria naująjį savivaldybės pasiūlymą.

Jie (senjorai) turi tiek daug patirties. Gerbiu, kai jie man nori papasakoti kokias nors istorijas“, – sakė vienas iš būsto programos dalyvių.

„Manau, kad Suomijoje gajus stereotipas, kad jauni žmones nemėgsta senų ir atvirkščiai. Bet manau, kad šį stereotipą mes sutriuškinsime“, – įsitikinęs M.Mielonenas.​

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?