TV bokšto apgultis, tarptautinės spaudos dėmesys ir naujas „Open House Vilnius“ rekordas

Praėjusį savaitgalį jau ketvirtą kartą sostinės gyventojų eilės driekėsi prie atviros architektūros savaitgalio „Open House Vilnius“ atvertų pastatų. „Architektūros fondo“ organizuojamas renginys susilaukė 29 219 apsilankymų šešiasdešimt dviejuose pastatuose, maždaug 1000 dalyvavo ir išskirtiniame austrų menininkų kurtame bei lietuvių šokėjų realizuotame performanse „Bodies in Urban Spaces”.
Performanso „Bodies in Urban Spaces“ generalinė repeticija
Performanso „Bodies in Urban Spaces“ generalinė repeticija / Svajūno Stroino nuotr.

Prie geidžiamiausių pastatų žmonės nepabūgo laukti ir 3–4 valandas – tokio ilgio eilė susiformavo prie televizijos bokšto. Iš TV bokšto ekskursijos grįžę lankytojai ne tik plačiai šypsojosi, bet negailėjo komplimentų savanoriams, o eilėje tebestovintiems žmonėms perdavė žinią, jog laukti tikrai verta. Ne ką mažiau dėmesio sulaukė ir Juozapo Montvilos kolonija Lukiškėse. Tik vieną dieną šiame kvartale ekskursijas vedę ir privataus buto duris atvėrę savanoriai sulaukė daugiau nei 1000 lankytojų. O viso savaitgalio metu daugiausia apsilankymų sulaukė puošnūs Vileišių rūmai (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas), „Pirklių klubas“ – verslo centras bei VU Kairėnų botanikos sodo žaliasis pastatas-augalas, rašoma pranešime spaudai.

Giedriaus Akelio nuotr./25-asis festivalis „Open House Vilnius“
Giedriaus Akelio nuotr./25-asis festivalis „Open House Vilnius“

Prie renginio entuziazmu ir geromis emocijomis prisidėjo beveik 400 savanorių, kurie nenuilsdami miestiečiams vedė ekskursijas pasakodami apie Vilniaus miesto architektūrą. Renginio metu buvo pravesta beveik 1500 ekskursijų.

Šiais metais, į architektūros savaitgalį organizatoriai nusprendė pakviesti ir kitų meno sričių atstovus. Renginio atidarymo ir ekskursijų metu vyko koncertai, kuriuos organizavo M.K. Čiurlionio namai, o nuostabą ir susižavėjimą kėlė po senamiestį bėgiojantys spalvoti žmogeliukai, savo kūnais užpildantys neįprastas Vilniaus erdves. Tai austrų menininkų Willio Dornerio ir Esther Steinkogler sukurtas judesio performansas „Bodies in urban spaces“ („Kūnai miesto erdvėse“), kuris nukreipė auditorijos žvilgsnį į kasdien matomas vietas, tarytum savaime suprantamus miesto infrastruktūros elementus, ir kvietė suvokti savą miestą visai naujai – bėgte.

Žinia apie performansą pasklido ir už Lietuvos ribų: nuotrauka iš performanso atsidūrė dienraščio „The Telegraph“ skiltyje „pictures of the day“ (dienos kadrai), Spiegel.de, The Times.co.uk ir kituose internetiniuose portaluose.

Po renginio vilniečiai ir miesto svečiai negailėjo gerų atsiliepimų ir teigė, jog tai vienas laukiamiausių pavasario renginių mieste. Organizatoriai džiaugiasi lankytojų susidomėjimu išskirtiniais Vilniaus miesto pastatais ir praneša, kad kitų metų atviros architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“ numatomas balandžio 27–28 dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų