Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų gavėjams daugiau lengvatų nebus

Daliai asmenų, gavusiems valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, didesnės kompensacijos nebus skiriamos. Taip pat jiems nebus ieškoma laisvos valstybinės žemės statytis namus.
Daugiabučiai
Daugiabučiai / Sauliaus Žiūros nuotr.

Seimas ketvirtadienį nepriėmė svarstyti konservatoriaus Lauryno Kasčiūno parengtų Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pataisų.

Pasak L.Kasčiūno, dabar asmenims, gaunantiems valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, kasmet skiriama apie 30 mln. eurų. Padidinus paramą, tos išmokos padidėtų iki 45 mln. eurų.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovas socialdemokratas Algirdas Sysas abejojo, ar padidinus paramą, jaunos šeimos kursis „Akmenėje ar kituos rajonuose, jie namus statysis aplink Vilnių“.

Tuo tarpu „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius tikino, kad didesnė parama prisidės prie emigracijos stabdymo.

L.Kasčiūno pataisomis ne Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio miestuose, ne kurortinėse teritorijose ar pačiuose kurortuose gyvenantiems asmenims, likusiems be tėvų, iki jiems sukanka 35 metai, arba jų šeimoms, taip pat šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų bei neįgaliesiems arba šeimoms, kuriose tokių žmonių yra, siūlyta apmokėti 35 proc. suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumos. Didmiesčiuose ir kurortinėse vietovėse gyvenantiems tokiems asmenims, išskyrus neįgaliuosius, ir toliau būtų apmokama 20 proc. paskolos.

Ne didmiesčiuose ir kurortuose gyvenančioms jaunoms vaikus auginančioms šeimoms ir šeimoms, kuriose vienas iš tėvų miręs, kompensacijas siekta didinti iki 25 proc., nes dabar jos yra 10 procento.

Valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito gavėjams, ketinantiems paskolą skirti gyvenamajam namui statyti ne didmiesčiuose bei kurortinėse vietovėse, tačiau neturintiems nuosavybės teise priklausančio sklypo, siūloma išnuomoti laisvą valstybinę žemę su teise ją išsipirkti. Tokio sklypo nebūtų galima perleisti kitam asmeniui 10 metų nuo jo įsigijimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais