Projekto autoriai: Ben Adams Architects, Ron Arad Associates, MICA, Studio PCH
Vieta: Londonas, JK
Įgyvendinta: 2017 m.
Design HotelsTM grupės narys
Nepaprasti patyrimai slypi už įspūdingo stiklinio fasado, betoninių plokštumų ir plieninių strypų, išsišovusių į Rytus. Tai – užuomina į azijietišką viešbučio ideologiją. Pastatas akimirksniu išsiskiria iš bendro rajono konteksto: dar visai neseniai čia būta „hipsteriškos“, kūrybiškos aplinkos, tačiau viešbutis, kaip niekas kitas, suteikė apylinkėms naują kryptį – technologijų ir finansinės gerovės. Būtent į verslininkus ir šiuolaikinių technologijų atstovus orientuotas Nobu Hotel Shoreditch.
Viešbutis gali priimti iki 200 svečių, o nakvynei skirti 148 kambariai, kuriuose laukia pagal užsakymą pasiūti chalatai ir tradicinės japoniškos arbatos rinkiniai. Miegamųjų plotas vyrauja nuo 22 iki 80 m². Visuose yra karališko dydžio lovos, privatūs barai, erdvūs dušai, darbo vietos, daugelis jų džiugina balkonais, o apartamentuose šalia lovų stovi ovalios vonios.
Interjeras nuo pat pirmos akimirkos sukelia stiprų įspūdį, nes įėjimas į vidų – pro atsiveriančias didingas dvigubo aukščio duris. Fojė itin skiriasi nuo čionykščio dizaino suvokimo: tamsios medienos tekstūros, prigesinti atspalviai, žalvarinės detalės – visa atrodo itin brandu, kokybiška, solidu. Palei langus išdėstyta keičiama meno kūrinių kolekcija užstoja gatvės vaizdą ir suteikia atvykėliams privatumo, o šviesa patenka pro likusią langų dalį. Architektūros ir interjero detalėmis nebuvo stengtasi perteikti rajono atmosferos, veikiau norėta ją transformuoti į tai, kuo apylinkės galėtų būti. Taip norėta sukurti vietą, kurioje net vietinis pasijustų lyg nepažįstamoje aplinkoje.
Visame viešbutyje galima pamatyti dekonstruotos geometrijos elementų, perteikiančių sumi-e – tapybos tušu techniką, atkeliavusią iš Centrinės Azijos meno ir filosofijos. Kitas rytietiškas motyvas – širmos miegamuosiuose, atstojančios slankiąsias langų uždangas. Siekiant perteikti japoniškas tradicijas, buvo pritaikytas tekstūrinis žaismas, skiautinių menas, dizaino elementai, kontrastuojantys su nupoliruotu betonu, blizgiu metalu ir tamsiu akmeniu. Medienos ir žalvario elementai buvo pabrėžti blausiu apšvietimu tamsių spalvų fone. Juodų, pilkų ir melsvų pustonių gama, praturtinta ekspresyviu medienos piešiniu, žalvario prabanga, ažūrinėmis detalėmis bei subtilios ornamentikos elementais, suteikė kambariams harmoningą atmosferą ir ramią nuotaiką.
Menas čia tapo svarbia žinute. Subtiliame interjere eksponuojami kūriniai tiesiog prikausto – akivaizdu, jog darbai atrinkti tikslingai ir turi prasmę. Fojė esanti dekoratyvi siena su stogo čerpių kompozicija tapo nuostabia mozaika, ant lubų kybančios įrėmintų plokščių kompozicijos neabejotinai simbolizuoja rytietiškas šaknis, keramikos gaminiai traukia akį ir puošia aplinką, o miegamuosiuose prie langų eksponuojami tapybos ir grafikos kūriniai suteikia prabangos įspūdį.
Pasaulinio garso žvaigždės, Roberto De Niro, valdomas Nobu Hotel Shoreditch atspindi tai, koks, jo nuomone, turėtų būti aukšto lygio viešbutis, o jame – ne ką mažiau svarbus maistas. Išskirtinė aplinka, leidžianti pasijusti tarsi fantastinėje, išgalvotoje vietovėje bei į svajas nukeliantys virtuvės šefo Nobu Matsuhisa gastronominiai šedevrai laukia naujoves pasitinkančiame Londono rajone.