Muziejaus mecenatas Viktoras Butkus ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė, kad prieš pradėdamas pastato projektavimą, jis turėjo muziejaus, bet ne paties pastato viziją.
„Neturėjau pastato vizijos, bet turėjau muziejaus viziją, jo turinio viziją. Tai, ką sukūrė Danielis (architektas Danielis Libeskindas – 15min past.), yra tikras stebuklas, to negalėjau įsivaizduoti net pamatęs brėžinius. Kai pradėjo viskas augti, manau, kad viršijo lūkesčius“, – teigė jis.
Prieš projektuojant, architektui buvo duota vienintelė užduotis – kad objektas glaudžiai ir jautriai įsikomponuotų teritorijoje.
„Sutarėme, kad nebus tradicinių Libeskindo aštrių formų. Tačiau jis liko ištikimas sau, nes viduje pilna įstrižų sienų. Viskas, kad buvo daroma anksčiau, buvo „libeskind outside“, o čia „libeskind inside“, – kalbėjo V.Butkus.
Muziejaus atidarymo dieną prasidės 4 paras truksianti modernaus meno paroda. Joje bus eksponuojami Lietuvos modernistų darbai, tikimasi pritraukti ir užsienio menininkų. Nuolatinės ekspozicijos muziejuje nebus.
Su Vilniaus savivaldybe šiuo metu deramasi dėl edukacijos programų. V.Butkaus teigimu, kol kas su Vilniaus valdžia nesiderama dėl galimo muziejaus perdavimo.
„Klampios šnekos. Turi būti du subjektai: vienas, kuris nori perimti ir perduoti. Kol kas nėra su kuo šnekėti“, – sakė V.Butkus.
MO steigėjams Danguolei ir Viktorui Butkams MO muziejaus pastatas ir kolekcija kainuos 20 mln. eurų.
Muziejaus atidarymą žadama reklamuoti ne tik Lietuvoje ir Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tikimasi, kad pats pastatas sulauks daug dėmesio ir D.Libeskindo vardas pritrauks lankytojus.
Į spaudos konferenciją vėlavęs pastato architektas D.Libeskindas džiaugėsi, kad per gana trumpą laiką pavyko įgyvendint projektą. Taip pat teigė, kad apibūdinimas „libeskind inside“ ne visai tiesa, nes pastate sutalpinti abu stiliai.
„Na, tai abu – „inside“ ir „outside“. Manau, kad jis funkcionuos puikiai – kaip gerai sutepta mašina, kur kiekvienas kvadratinis centimetras yra panaudotas. Tai labai svarbu, nes čia bus panaudota kiekviena pastato vieta. Mano nuomone, tai pasiekimas“, – teigė jis.
MO muziejus įsikurs 3658 kv. m ploto, JAV architekto D.Libeskindo studijos „Studio Libeskind“ kartu su Lietuvos architektų biuru „DO architects“ projektuotame pastate.
Pirmame aukšte bus vestibiulis su universalios paskirties sale, knygų parduotuvė, kavinė, saugyklos. Antrame aukšte veiks mažoji parodų salė bei skaitykla, taip pat įsikurs administracinės patalpos. Pagrindinė ekspozicijų salė bus įrengta trečiame aukšte. Muziejaus svečiai galės lankytis atviroje stogo terasoje bei skvere.
MO statybos finansuojamos Viktoro ir Danguolės Butkų lėšomis. Pagal anksčiau skelbtą informaciją statybos šeimai atsieis daugiau nei 10 mln. eurų.
Nuo 2009 metų MO įgyvendina kultūrinius projektus, leidžia meno edukacijai skirtas knygas. Būsimo muziejaus pagrindą sudaro Lietuvos meno nuo 1950-ųjų iki šių dienų kolekcija. Šiuo metu joje yra daugiau nei 4,5 tūkst. tapybos, grafikos, skulptūros, videomeno darbų.
MO muziejus iškilo vietoje praėjusių metų vasarį pradėto griauti kino teatro „Lietuva“.