Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vilniaus biurų rinka: didieji sandoriai sudaryti centriniame verslo rajone

Metai Vilniaus biurų rinkoje prasidėjo pozityviai – sudarytų nuomos sutarčių plotas per pirmąjį ketvirtį pasiekė 31 tūkst. kv. m. Kaip skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje Vilniaus biurų rinkos 2021 m. I ketvirčio apžvalgoje, dėl pandemijos sukelto neapibrėžtumo biuro nuomos sprendimus atidėjusios įmonės vėl planuoja plėtrą bei biuro nuomos ir naudojimo strategiją, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Darbas biure
Darbas biure / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Newsec“ ekspertai atkreipia dėmesį, kad pirmas šių metų ketvirtis rodo, kad biurų rinka išlieka aktyvi bei tvari, jo metu netgi fiksuotas reikšmingas išnuomoto ploto augimas. Tikimasi, kad 2021 m. Vilniaus biurų rinkoje gali būti išnuomota daugiau 100 tūkst. kv. metrų, taip išlaikant vidutinius 5 metų biurų ploto įsisavinimo rodiklius.

Biurų poreikis išlieka nuosekliai tvarus

„Pirmo ketvirčio rinka – aktyvi, sandoriai vyksta, o tai rodo, kad biurų aktualumas išlieka ir kompanijos planuoja grįžimą į biurus bei siekia sukurti maksimaliai šiandienines aktualijas atitinkančias erdves. Daugelis šiuo metu sudaromų sutarčių yra pasirašomos įprastam 5 metų laikotarpiui, o kai kurios įmonės renkasi palankias nuomos sąlygas užsitikrinti ir ilgesniam laikotarpiui. Pastebime, kad daugeliui nuomininkų vis labiau svarbus tampa lankstumas – esant poreikiui didinti arba mažinti plotą nuomos eigoje“, – teigia „Newsec“ nuomininkų atstovavimo paslaugų grupės vadovas Martynas Babilas.

Valentin Farkasch nuotr./ Unsplash nuotr./Biuras
Valentin Farkasch nuotr./ Unsplash nuotr./Biuras

Ekspertas pažymi, kad nors nuotolinis darbas tapo nauja kasdienybe, didžioji dalis įmonių ir toliau biurą laiko pagrindine vieta darbui ir kūrybai, kur puoselėjama bendrovės kultūra ir vertybės, skatinamas bendradarbiavimas ir komandinis rezultatas. Tik maža dalis kompanijų pereina prie visiško nuotolinio darbo ir reikšmingai mažina plotą – rinkoje dominuoja poreikis kelias dienas per savaitę dirbti nuotoliniu būdu, tačiau didesnę dalį darbo valandų leisti biure.

„Tai parodo ir didieji pirmojo ketvirčio sandoriai – Vilniuje besikuriantys paslaugų centrai bei IT įmonės pagal savo darbo pobūdį galėtų dirbti iš bet kur, tačiau jos ir toliau renkasi investuoti ir kurti kokybiškus biurus. Ilgalaikį biurų poreikį taip pat atspindi ir didžiųjų šalies įmonių statomi nuosavi multifunkciniai biurų miesteliai, į kuriuos siekiama suburti darbuotojus jiems pasiūlant unikalią ir įtraukiančią erdvę. Tokie sprendimai ir projektai padeda suburti įmonės darbuotojus, stiprina bendrovės identitetą ir prekės ženklo bei darbdavio pozicionavimą“, – pasakoja M.Babilas.

Vienas iš konkurencinių pranašumų – naujas ir modernus biuras

Prie Vilniaus biurų rinkos aktyvumo stipriai prisideda naujai į rinką ateinančios tarptautinės įmonės, kurios ir toliau Vilniuje steigia savo padalinius bei paslaugų centrus. Didžiausią nuomos sandorį šiais metais sudarė JAV medicinos technologijų bendrovė „Dexcom“, išsinuomojusi 6 tūkst. kv. m verslo kvartale „Business Stadium“. Tarp naujų užsienio įmonių nuomos sandorius taip pat sudarė Baltarusijos IT įmonė bei naujas tarptautinis paslaugų centras – šiems trims didžiausiems pirmo 2021 m. ketvirčio sandoriams, kurie visi sudaryti centriniame verslo rajone, tarpininkavo „Newsec“.

IT bendrovės šiandien yra vienas iš biurų rinkos variklių.

„IT bendrovės šiandien yra vienas iš biurų rinkos variklių, nes jos, konkuruodamos dėl talentų, stengiasi pasiūlyti įvairių naudų, iš kurių viena svarbiausių – moderni, ergonomiška ir sveika darbo aplinka. Naujas ir šiuolaikinis biuras yra matomas kaip viena iš efektyvių ir sąlyginai nebrangių priemonių, padedančių darbdaviui pritraukti ir išlaikyti talentus, sukuriant malonią bei įtraukiančią erdvę“, – sako M.Babilas.

Dabartinė vakansija neviršija Europos vidurkio

Per 2021 m. I ketv. neženkliai padaugėjo laisvo biuro ploto B klasės pastatuose – vakansija pakilo nuo 7,4 proc. iki 8,1 proc. Pagrindinė to priežastis – priduotas naudojimui „Business Garden“ pirmasis pastatas. A klasės segmente vakansija liko nepakitusi – 5,9 proc., nors laisvą biurų rinkos plotą papildė „Lvovo“ verslo centras. Bendras laisvas biuro plotas Vilniaus rinkoje šiuo metu siekia 7,1 proc., panašiai kaip ir Europos sostinių vidurkis.

Nors statybų kainos kyla reikšmingai, Vilniaus biurų rinkoje nuomos kainos išlieka stabilios ir keičiasi tik su VKI indekso pokyčiu. Dėl nuosaikios, bet augančios biurų rinkos vakansijos bei išaugusio pasirinkimo galima teigti, kad rinka yra palankesnė nuomininkams B klasės segmente, tačiau A klasės pasiūla šiemet ir 2022 m. yra reikšmingai mažėjanti – šios klasės pastatuose nuoma siekia 16-17,5 EUR, tuo tarpu B klasės biuruose – 10-14 EUR.

„Newsec“ nuomininkų atstovavimo paslaugų grupės vadovas atkreipia dėmesį, kad renkantis biurą svarbu atsižvelgti ne vien tik į kainą, bet ir į visą nuomos paketą, kuriame ir atsispindi tikroji konkurencija tarp naujų modernių bei antros kartos biurų pastatų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos