„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vilniaus kolegijos direktorė: į LEU rūmus galėtume perkelti tris fakultetus

Centriniuose LEU rūmuose galėtų įsikurti Vilniaus kolegija, pirmadienį LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ pareiškė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. Vilniaus kolegijos direktorė Žymantė Jankauskienė 15min prisipažino, kad apie šias patalpas su Vyriausybe kalbėta, ir prasitarė, kad jeigu būtų nuspręsta jas suteikti kolegijai, į LEU centrinius rūmus galėtų būti keliami trys fakultetai.
Lietuvos Edukologijos Universitetas
Lietuvos edukologijos universitetas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ž.Jankauskienė 15min sakė, kad patalpų, į kurias galėtų iškelti Pedagogikos fakultetą, esantį Naujojoje Vilnioje, kolegija prašė jau buvusios Vyriausybės. Esą dabartinės patalpos yra blogos būklės.

„Fakultetas yra senose patalpose, kurios kūrenamos kietu kuru, ten net kanalizacija yra ištraukiamoji. Sunku ten studentams sukurti patrauklią studijų aplinką. Ne vieną kartą kreipėmės į Švietimo ir mokslo ministeriją su prašymu rasti šiam fakultetui kokias nors patalpas. Ministerija tą mūsų norą tikrai žinojo“, – aiškino ji.

Kuomet vyko Lietuvos edukologijos (LEU) ir Vytauto Didžiojo universitetų (VDU) sujungimas, Švietimo ir mokslo ministerija kolegijai pasiūlė persikelti į LEU centrinius rūmus.

„Ministerija mums tą variantą ir pasiūlė, mes apie tai žinojome“, – kalbėjo Ž.Jankauskienė.

Vilniaus kolegijos nuotr./Vilniaus kolegija
Vilniaus kolegijos nuotr./Vilniaus kolegija

Vienam Pedagogikos fakultetui šis pastatas būtų per didelis, todėl Vilniaus kolegija taip pat norėtų čia perkelti Buivydiškėse esantį Argotechnologijų fakultetą. Jei LEU patalpos kolegijai būtų suteiktos, čia būtų perkeliamas ir Naugarduko gatvėje įsikūręs Ekonomikos fakultetas.

„Administraciniu požiūriu tai mums būtų tikrai efektyvu. Vilniaus kolegija koncentruotųsi dviejuose miesteliuose. Vienas yra Didlaukio gatvėje, kur yra trys fakultetai, ir čia, centre. Čia būtų perkelti trys fakultetai, jeigu tie bendrabučiai būtų mums paskirti. Planuotume ir kolegijos centrinę biblioteką įsteigti“, – 15min sakė Ž.Jankauskienė.

Iš viso Vilniaus kolegija turi 7 fakultetus. Didlaukio gatvėje besimokantys studentai nebūtų keliami, taip pat savo vietoje būtų paliktas Elektronikos ir informatikos fakultetas, esantis Jasinskio gatvėje.

„Elektronikos ir informatikos fakultetas yra kitoje Neries pusėje (nuo LEU – red.past.). Jis specializuotas, ten yra daug brangios įrangos, pritaikyti serveriai. Būtų tikrai sudėtinga perkelti ir pritaikyti tas patalpas tam fakultetui, brangiai kainuotų“, – teigė ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos Edukologijos Universitetas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lietuvos Edukologijos Universitetas

Ar sutilptų visų trijų fakultetai centriniuose LEU rūmuose? Ž.Jankauskienės nuomone, tikrai taip.

„Fakultetuose vidutiniškai yra nuo 500 iki 1000 studentų, Ekonomikos fakultetas didžiausias – apie 1000. Taip pat ten tilptų centrinė biblioteka“, – kalbėjo ji.

Kancleris: LEU rūmai galėtų atitekti Vilniaus kolegijai

Pirmadienį kalbėdamas per LRT radiją Vyriausybės kancleris A.Stončaitis sakė, kad šiuo metu svarstomi du variantai dėl centrinių LEU rūmų – pardavimas arba perdavimas Vilniaus kolegijai. Pastarasis variantas esą labiau tikėtinas.

„Numatoma, kad Vilniaus kolegija galėtų būti sukelta iš įvairių vietų, arba, kaip alternatyva, neatmestina tai, kad pastatai galėtų būti privatizuoti. <...> Kartu svarstoma viena iš realesnių versijų, kad į centrinius rūmus būtų tikrai naudinga ir finansiškai, ir galų gale organizuojant studijas sukelti Vilniaus kolegiją, kuri yra tikrai didžiulė, svarbi, ruošia įvairių profesijų specialistus“, – LRT radijui pirmadienį kalbėjo A.Stončaitis.

Be to, pasak jo, dalis LEU bendrabučių yra privatizuoti, tačiau trys priklauso valstybei. Juose galėtų apsigyventi Vilniaus kolegijos studentai.

„Jeigu ten būtų sukelta Vilniaus kolegija, bendrabučiuose būtų galima apgyvendinti studentus, nes sąlygos tam tikrai yra neblogos. Šis klausimas bus svarstomas šį trečiadienį Vyriausybės pasitarime“, – sakė jis.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Algirdas Stončaitis
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Algirdas Stončaitis

A.Stončaitis laidai „Ryto garsai“ sakė, kad centrinių rūmų likimas bus svarstomas trečiadienį Vyriausybės pasitarime.

Vilniaus kolegijos internetiniame puslapyje rašoma, kad kolegijos padaliniai įsikūrę 11-oje pastatų ir kolegija patikėjimo teise valdo daugiau kaip 100 tūkst. kv. m pastatų bendro ploto. Studentai apgyvendinami 8 bendrabučiuose.

2017 metų spalio 1 dienos duomenimis, Vilniaus kolegijoje dirba 458 dėstytojai, taip pat čia studijuoja 6700 studentų.

Tilptų ir lituanistiniai institutai?

Kas įsikurs LEU centriniuose rūmuose, kol kas neaišku. Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose pasklido žinia, kad lituanistikos institutus taip pat svarstoma perkelti į LEU centrinius rūmus, o pastatus, kuriuose dabar įsikūrę institutai – parduoti. Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas tuomet 15min patvirtino, kad apie tokius planus kalbamasi su pačių institutų vadovais ir jiems tai yra pasiūlyta.

„Buvo skirtos investicijos vienam iš didelių bibliotekos pastatų, kur visiškai viskas atnaujinta. Siūloma galimybė, pabrėžčiau, kaip galimybė, pasvarstymas, kad ten galėtų įsikurti trys institutai, nes ten būtų sudarytos idealios sąlygos. Apie tai bus kalbama“, – pirmadienį LRT sakė A.Stončaitis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vileišių rūmai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vileišių rūmai

Nerimas dėl LEU pastatų

Dėl LEU pastatų likimo daugelis sunerimo po to, kai vykdant universitetų tinklo pertvarką LEU buvo prijungtas prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU).

Birželį dalį LEU turėtų patalpų Vyriausybė perdavė VDU. Dėl galimybės VDU veikti centriniuose LEU rūmuose nuomonės tuomet išsiskyrė.

Švietimo ir mokslo ministerija nurodė nenumačiusi, kad VDU naudotųsi LEU centrinių rūmų pastatais.

„VDU yra perduoti LEU pastatai Vilniuje Ševčenkos ir Vivulskio gatvėse. Centrinio LEU pastato naudojimas VDU nėra numatytas: jis ir kiti LEU pastatai nėra perduoti VDU, jie lieka valstybės nuosavybė. Dėl jų tolimesnio naudojimo ir likimo spręs Vyriausybė“, – dėstė ministerija.

Praėjusį ketvirtadienį premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybės valandoje sakė, kad netenkins Vilniaus valdžios prašymo perduoti LEU centrinius rūmus savivaldybės žinion. Nors jis iki galo neatskleidė, koks likimas laukia didžiulio komplekso sostinės centre, tačiau patikino, kad priimti sprendimai bus siejami su švietimu.

„Dalis tų garbingų pastatų bus racionaliai panaudoti susiejus su mūsų moksliniais tyrimais ir mokslinių tyrimų institutais. Dalis yra bevertė, nes tikrai, kalbant apie išlaikymo sąnaudas ir energetinį efektyvumą, matyt, teks dėl jų priimti kitokį sprendimą. Svarstoma, kad tai būtų tikrai racionaliausias sprendimas“, – ketvirtadienį Seime kalbėjo jis.

Pastaruoju metu taip pat diskutuojama, ar LEU centriniai rūmai galėtų būti saugomi kaip paveldas. Apie tai daugiau – čia.

Kaip skelbė „Verslo žinios“, visas LEU turtas (apie 20 objektų) vertinamas maždaug 50 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų