„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo teisminį procesą dėl metalinių garažų

Nelegalių metalinių garažų nukėlimo procesas pasiekė naują etapą. Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo teisminį procesą dėl savininkų, kurie delsia ar atsisako iškelti savo garažus iš valstybei priklausančios žemės. Tikimasi, kad dalis savininkų dar paskubės savo garažus nusikelti geranoriškai ir taip išvengs teismo išlaidų bei baudų, teigiama pranešime žiniasklaidai.
Seni metaliniai garažai Vilniuje
Seni metaliniai garažai Vilniuje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Iš seniūnijų jau esame gavę informacijos apie 1400 atvejų, kai savininkai delsia ar atsisako nukelti garažus. Todėl šios situacijos sprendimo neišvengiamai tenka ieškoti teismo keliu. Civilizuotas susitarimas su garažų savininkais yra neabejotinai patrauklesnis variantas nei bylinėjimasis teisme, tačiau šiuo metu nematome kito kelio, kuris paskatintų juos įvykdyti savivaldybės nurodymą", – sako Administracijos direktoriaus pavaduotoja Danuta Narbut.

Ieškiniai nelegalių garažų savininkams ar valdytojams teikiami pasitelkus gautą informaciją iš seniūnijų ir Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus. Garažų savininkams paraleliai siunčiami raginimai nusikelti garažus ne teismo tvarka.

Asmeninio archyvo nuotr./Danuta Narbut
Asmeninio archyvo nuotr./Danuta Narbut

„Vis dar raginame metalinių garažų savininkus suskubti nusikelti garažus į savo žemę arba priduoti metalo laužui. Kitu atveju garažų nukėlimas vyks priverstine, teisės aktų nustatyta tvarka, o tai garažų savininkams ar jų naudotojams reikš papildomas išlaidas. Jiems teks apmokėti priverstinio nukėlimo, saugojimo ir bylinėjimosi teisme išlaidas", – teigia D.Narbut.

Garažų nenusikėlusiems savininkams taip pat gresia administracinė bauda už savavališką žemės užėmimą (naudojimąsi ja neturint teisinio pagrindo). Tokia bauda siekia nuo 300 iki 1200 eurų.

Šią vasarą Vilniaus miesto savivaldybė įpareigojo metalinių garažų savininkus nusikelti garažus iki rugsėjo galo. Tiems, kurie sutiko tai padaryti, Savivaldybė organizavo pagalbą tvarkant garažuose susikaupusias atliekas ir teritoriją. Vietoje nukeltų garažų bus kuriamos viešosios poilsio erdves, tiesiami nauji keliai automobiliams, pėstiesiems bei dviratininkams.

Metalinių garažų nukėlimo procesas vyksta ar jau įvyko ir kitose Lietuvos savivaldybėse. Teisminė praktika šiuo klausimu yra aiški ir nuosekli – metaliniai garažai privalo būti nukelti. Į teisminius procesus bus traukiamas kiekvienas metalinių garažų savininkas.

Laikini metaliniai garažai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pradėjo kurtis dar sovietmečiu. Tuomet šiems garažams buvo leista valstybinėje žemėje įsikurti laikinai – 3–5 metams. Tačiau dešimtmečiams stovėti valstybinėje teritorijoje likę garažai ilgainiui tapo sąvartynais ir ėmė kelti grėsmę aplinkai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Seni metaliniai garažai Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Seni metaliniai garažai Vilniuje

Vilniuje šiuo metu nukelti 4647 metaliniai garažai – tai yra daugiau nei 43 proc. visų nelegaliai valstybinėje miesto žemėje stovėjusių garažų. Sparčiausiai nukėlimo darbai organizuojami Karoliniškių ir Pilaitės seniūnijose. Intensyviai procesas vyksta ir Lazdynų (Bukčių g.) bei Rasų seniūnijose. Kaip ir planuota, šiuo metu iškeliami paskutiniai garažai iš Liepkalnio-Žirnių g. teritorijos prie Vakarinio aplinkkelio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs