Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniaus savivaldybė kreipsis į prokuratūrą dėl planuotos parduotuvės vietoje kuriamų laidojimo namų

Pašilaičiuose, Medeinos g. 12 iškilęs laidojimo namų pastatas atsidūrė savivaldybės akiratyje. Sklypo savininkams 2016 metais buvo išduotas leidimas statyti būtent prekybinės paskirties pastatą, o ne laidojimo namus, informavo Vilniaus miesto savivaldybė.
Planuojama parduotuvė Pašilaičiuose
Planuojama parduotuvė Pašilaičiuose / Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

„Leidimas buvo išduotas parduotuvei statyti. Tačiau projekte šalia prekybos patalpų atsirado ir ritualinių paslaugų patalpos, kurioms reikalingas atskiras leidimas, išduodamas pagal kitus kriterijus“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Registrų centro pažymoje taip pat nurodoma, jos pastatas yra dar „nebaigtas statyti“. Vadovaujantis Statybos įstatymu, pastato paskirtis gali būti keičiama tik deklaravus statybų pabaigą, be to, prieš priimant paskirties keitimo nuosprendį klausimas teikiamas viešam svarstymui.

„Matome, kad yra Statybų inspekcijos išduota pažyma, kurioje pasakyta, kad pastatas neturi esminių nukrypimų nuo projekto. Bandėm skubiai aiškintis situaciją telefonu, tačiau gavom atsakymą, jog į žodines užklausas nebus reaguojama, tad tęsiam bendravimą oficialiu keliu“, – teigia V.Benkunskas.

Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Statybų inspekciją bei Registrų centrą su prašymu patikrinti išduotas pažymas bei paaiškinti, kokiu pagrindu buvo registruotas naujas turtinis vienetas – ritualinių paslaugų patalpos.

Statybų inspekcija teigia atšaukusi išduotą leidimą šarvojimo salės veiklai. Šiuo metu įstaigoje atliekamas tyrimas, ar inspektorius turėjo teisę išduoti deklaraciją apie pastato statybos užbaigimą, nepaisant to, jog pastate atsirado kitos paskirties, projekte nenumatyta patalpa.

Nors laidojimo namai planavo veiklą pradėti jau poros savaičių bėgyje, savivaldybės žiniomis Statybų inspekcija kreipėsi į Registrų centrą prašydama laidojimo namų neregistruoti kaip baigto pastato. Tokiu atveju įstaigos veiklos pradžia būtų atidedama mažiausiai mėnesiui, kol būtų išspręsta susiklosčiusi situacija.

„Jei reikės – dėl galimo dokumentų klastojimo kreipsimės ir į prokuratūrą. Pavojinga praktika, nes jeigu toks precedentas taptų „legalus“, statybų situacija mieste būtų nebekontroliuojama“, – pažymi V.Benkunskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs