„Atsižvelgdami į pastato istorinę ir kultūrinę vertę, visus darbus atliekame, kad išsaugotume rūmų architektūrą ir autentiškas pastato detales. Šiam darbui pasitelkėme profesionalų – istorikų, archeologų, architektų – komandą“, – teigia projektą įgyvendinančios nekilnojamojo turto įmonių grupės „Blendas“ direktorius Arūnas Kuraitis.
Darbų rūmų komplekse imtasi po dvejus metus trukusių istorinių ir archeologinių tyrinėjimų. Šiuo metu vyksta derybos su potencialiu viešbučio valdytoju.
Pirmajame viešbučio aukšte bus įrengtos vilniečiams ir miesto svečiams skirtos parduotuvės ir salonai, viešbučio svečių lauks restoranas.
Viešbučio architektas Saulius Mikštas sako, kad ilgą laiką senamiesčio centre esantis neprižiūrimas kompleksas nyko.
„Projekto iššūkis, kurį priėmėme kartu su komanda, – suderinti istorinę ir šiuolaikinę architektūrą. Mūsų užduotis – išsaugoti rūmų autentiką ir užtikrinti, kad rekonstruotas pastatas ir atstatomi rūmų komplekso tūriai sudarytų vieningą architektūrinį ansamblį“, – teigia jis.
Pacų rūmų pastatą su sklypu Didžiojoje gatvėje „Blendas“ įsigijo iš Turto banko 2013 metais už daugiau nei 5,79 mln. eurų.