„Pajamų deklaraciją pateikti turėtų tie gyventojai, kurie gyvenamosios paskirties patalpas kitiems gyventojams nuomojo įsigiję verslo liudijimą. Deklaraciją svarbu pateikti net ir tokiu atveju, jei per metus iš šios veiklos pajamų nebuvo gauta“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.
Pasak VMI atstovės, bet koks nekilnojamasis turtas tiek kitiems gyventojams, tiek juridiniams asmenims taip pat gali būti nuomojamas ir be verslo liudijimo. „Tokiu atveju metams pasibaigus tereikia deklaruoti gautas pajamas ir sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį“, – sako S.Aliukonytė-Šnirienė, primindama, kad šiais metais pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti reikia iki liepos 1 d.
2018 m. iš nekilnojamojo turto nuomos pajamų gavo daugiau nei 8,7 tūkst. gyventojų. Jų deklaruotos pajamos siekia 86,1 mln. eurų.
VMI primena, kad nekilnojamąjį turtą nuomojant juridiniams asmenims arba gyventojams, vykdantiems individualią veiklą, gautos nuomos pajamos yra laikomos A klasės pajamomis. Tokiu atveju už GPM apskaičiuoja ir sumoka turto nuomininkas.
Gyventojų, kurie nekilnojamąjį turtą nuomoja neįsigijus verslo liudijimo, nuomos pajamoms taikomas 15 proc. pajamų mokesčio tarifas. Jeigu gyventojo per metus bendrai gautos pajamos (neįskaitant su darbo santykiais susijusių pajamų) viršija 120 vidutinių darbo užmokesčių sumą (t. y. 2019 m. – 136344 Eur), tai tokiu atveju viršijanti dalis yra apmokestinama 20 proc. tarifu.
VMI primena, kad pajamas patogiausia ir greičiausia deklaruoti naudojantis Elektroninio deklaravimo sistema.