Jie investavo į jachtą 39 603 eurų ir prieš išplaukdami į vandenį išmoko buriuoti.
Anksčiau Berlyne pora nuomai ir sąskaitoms per mėnesį išleisdavo beveik 4978 eurų, o šiuo metu jų mėnesinės išlaidos siekia 1098 eurus.
O geriausia, kad, būdami namie, jie gali keliauti po visą pasaulį.
Porą ryžtis kelionei įkvėpė kiti socialiniuose tinkluose gyvenantys klajokliai.
„Supratome, kad gyvenimas laive būtų puiki alternatyva populiariam gyvenimui furgone. Abu norėjome pakeliauti po pasaulį, bet taip pat norėjome turėti, kur gyventi. Furgonas yra mažas ir gana brangus. Įsigiję burlaivį sumanėme keliauti lanksčiai, pigiai ir tvariai, o kartu turėti vietą, kurioje jaustumėmės kaip namie“, – sakė iš Vokietijos kilusi Lucy.
Plaukiojančiame būste yra du vonios kambariai ir du miegamieji.
Pora pamažu jį pavertė namais: dažė sienas, dekoravo, iš kitų buriuotojų perpirko naudotų daiktų, tokių kaip saulės baterija, inkaras.
Praėjusių metų rugpjūtį, baigę remonto darbus, Lucy ir Timas persikėlė į naujuosius namus ir nuo to laiko gyvena burlaivyje.
„Tai buvo neįtikėtina, visada jaučiamės kaip namie, nors esame visiškai skirtingose vietose“, – prisipažino Lucy.
Tiesa, pora atskleidžia, kad gyvenimas laive ne visada yra lengvas – nuo šaltų ir lietingų dienų iki to, kad tenka kruopščiai skaičiuoti vandens ir elektros energijos suvartojimą.
„Tačiau nėra nė vienos dienos ar akimirkos, kai gailėjomės persikėlę į laivą“, – pridūrė Lucy.
„Geriame kavą vandenyne, kai mus supa delfinai, atsibudę ryte maudomės krištolo skaidrumo vandenyje, lankomės ne turistinėse vietose, salose, kurias žmonės tikriausiai pavadintų paslėptais brangakmeniais, – sąrašą galima tęsti ir tęsti“, – kalbėjo mergina.
Lucy taip pat pažymėjo, kad gyvenant vandenyje daug susitaupo.
Per visus metus dyzelino bakui jie išleidžia mažiau nei 158 eurų, o burlaivio draudimas kasmet kainuoja 85 eurus. Be to, jų gyvenimo būdas leidžia mažiau išleisti tokiai veiklai kaip pažinimas ir plaukiojimas, nes visa tai yra nemokama ir pasiekiama vos išėjus iš namų.
Pora naudoja savo santaupas pragyventi, o Lucy dirba ne visą darbo dieną, užsiimdama socialinės žiniasklaidos valdymu.
„Ilgalaikis mūsų tikslas – rasti būdą, kaip visiškai užsidirbti per nuotolį, keliaujant“, – sakė ji.