8 kambarius talpinantis dvaras įsikūręs šalia tvenkinio, apsuptas šimtamečių medžių.
Kaip nurodoma nekilnojamojo turto skelbimų portale Aruodas.lt, šiam statiniui priklauso du sklypai. Šalia dvaro rūmų vidiniame kieme yra du ūkiniai pastatai 700 kv.m. ir 383 kv.m., kuriuos tektų susiremontuoti.
Renovuoti galima ir patį dvarą – tam esą yra patvirtintas projektas ir gauti reikalingi leidimai.
Kokia gi šio dvaro istorija?
Prieškaryje jis vadinosi „Anovil“. Nuo XVIII-ojo amžiaus pradžios priklausė Jelinskių šeimai ir buvo perduodamas iš kartos į kartą. Dvaro valdytojai buvę garsi, pažangi giminė. Kaip kraitis jį valdyti perleido dukrai Annai, kuri ištekėjo už žydo Erdmano. Taip šie namai įgijo pavadinimą, kuriuo tapo žinomi dar daugybę metų, ir kuriuo pasieks mūsų laikus: Annos vila pavadinama Anaviliu.
Kaip nurodoma Aruodas.lt skelbime, 1905 metais dvarui priklausė 5-7 aplinkiniai kaimai, kuriuose gyveno apie 300 žmonių, o 15 jų dirbo tiesiogiai dvare: užsiėmė žemdirbyste ir gyvulininkyste, kaip įprasta tuo metu – aptarnavo svečius karčiamoje. Anavilis klestėjo net tuomet, kai aplink siautė nepriteklius.
Pasak skelbimo, 1940 m. atėjus rusų kariuomenei, Anavilio gyventojai traukdamiesi į Lenkiją savo turtą užkasė dvaro kieme, ir lobio paslaptį dešimtmečiams išsivežė toli nuo gimtinės. Tik paskutiniame XX a. dešimtmetyje Anavilyje pasirodė Jelinskių palikuonys, nustebindami vietinius gyventojus tiksliomis žiniomis apie užkastas ir jiems teisėtai priklausančias brangenybes.