Vilniuje, Domaševičiaus g. 9 name, atkurta įspūdinga erdvė kontekstualiai praplečia pastato istoriją ir kuria naujus pasakojimus per daugiau nei 1500 meno kūrinių, kuriuos saugo privatus meno fondas Noewe Foundation. Vaikščiodami D9 Artsy Office erdvėse, ceremonijos dalyviai galėjo pamatyti Venecijos bienalėje dalyvavusių menininkų SetP Staniko, Roberto Narkaus, nacionalinės premijos laureato Deimanto Narkevičiaus kūrinių. Šį konceptą įvertino ir užsienio ekspertų komisija, tad D9 Artsy Office pelnė vieną pagrindinių apdovanojimų – už geriausią biuro interjerą.
„Nenuostabu, kad šiųmetiniai nugalėtojai pakerėjo komisiją interjerais, kuriuose gausu originalaus meno kūrinių. Menas neabejotinai sukuria pridėtinę vertę bet kuriam nekilnojamojo turto objektui. Ši vertė išreikšta ne tik finansiniu, bet ir psichologiniu, emociniu, etiniu aspektu. Labai sveikintina iniciatyva – prievolė NT vystytojams skirti 1 procentą sąmatinės objekto vertės meno kūriniams integruoti į vystomus objektus. Tikiuosi, kad tai virs sąmoningu ir motyvuojančiu visos interjero kultūros postūmiu Lietuvoje“, – sako konkurso organizatorius, interjero dizaineris ir leidėjas Vytautas Gurevičius.
Prestižiškiausias lietuviškų interjerų konkursas vyko jau 19-ąjį kartą. Šiais metais konkursui 133 autoriai ir jų kolektyvai pateikė 220 interjerus, įrengtus 2023-aisiais. Siekiant visiško nešališkumo, interjerus iš fotografijų virtualiai vertino tarptautinė architektų ir interjero dizainerių komisija. Ji išrinko po vieną geriausią privatų, visuomeninį ir biuro interjerą.
Drauge su konkurso rėmėjais taip pat buvo išrinkta 10 specialiųjų kategorijų nugalėtojų. Vienas jų – Tautos interjeras – renkamas balsuojant internetu. Šiemet buvo balsuota iš daugiau nei 14 000 skirtingų IP adresų. Balsuoti už tą patį interjerą buvo galima tik po vieną kartą. Visus pateiktus darbus galite peržiūrėti didžiausioje lietuviškų interjerų galerijoje interjeras.lt.
Apdovanojimų šventėje dalyvavo ir iš Latvijos atvykusi dr. architektė, docentė Baiba Vērpe. Geriausio visuomeninio interjero kategorijoje laimėjusį MAMA architects projektą – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų salę – komisijos narė apibūdino kaip
puikų tokios komplikuotos erdvės tipologijos pavyzdį. Kartu tai ir labai sėkmingas akustinių sienų ir lubų šviesos bei estetinės geometrijos derinys.