Svarbus „Artery“ statybų etapas: vilniečiai jau gali įvertinti išskirtinę stiklo konstrukciją

Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą, rašoma „Artery“ pranešime spaudai.
Artery-001
Artery verslo centras / „Artery“ nuotr.

Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, statyboms vykstant pagal planą, „Artery“ duris atvers jau šių metų pabaigoje.

„Fasado montavimo darbus pradėjome praėjusių metų balandį, skaičiuojame, kad iš viso bus sumontuota daugiau nei 18 tūkstančių kvadratinių metrų stiklo fasado elementų. Nors šį etapą planuojame visiškai užbaigti liepos viduryje, tačiau nuomininkai, miestiečiai ir miesto svečiai jau dabar gali matyti ir patys įvertinti D. Libeskindo idėją – sukurti XXI a. architektūros simbolį Vilniui“, – sako verslo centro vystytojo, bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Lietuvoje iš viso bus pagaminta ir sumontuota daugiau nei 15 tūkst. kv. m elementinio, struktūrinio fasado su aklinosiomis fasado dalimis ties perdangomis ir beveik 3 tūkst. kv. m surenkamo fasado, dalį kurio sudaro stiklinis stogas. Didžiausi fasado elementai sveria apie 2 tonas ir yra 7 metrų aukščio.

Pastato fasadas iš išorės padengtas stiklu ir neturės jokių matomų aliuminio elementų, kurie yra neretai sutinkami kituose Lietuvoje statomuose stiklo konstrukcijų objektuose. Išskirtinį pastato fasado vaizdą padeda kurti ir „Diamond66“ danga, kuria padengtos stiklo paketų išorinio stiklo vidinės pusės. Tai suteikia skoningą atspindžio efektą ir padeda pasiekti esminį šio statinio tikslą – maksimalų architektūrinį vientisumą.

Išskirtinės fasado sistemos kūrime, testavime, gamybos ir kokybės užtikrinimo procesuose aktyviai dalyvauja „KGC Switzerland“ projektavimo komanda, turinti didelę patirtį dirbant su garsiausiais pasaulio architektais ir projektais, įskaitant aukščiausią pastatą pasaulyje „Burj Khalifa“ Dubajuje, „The Gherkin“ dangoraižį Londone ir daugelį kitų.

Tvari technologija

„Artery“ fasadas, savaime traukiantis akį ir išsiskiriantis savo netradicinėmis linijomis, suteikiančiomis lengvumo 20 aukštų pastatui, savyje talpina net kelias paslaptis. Tai ne tik itin sumaniai slepiamos aliuminio konstrukcijos, bet ir nematoma saulės jėgainė, įmontuota stikliniame pastato stoge“, – pasakoja „Artery“ projekto nuomos partnerių „Colliers“ Tarpininkavimo departamento vadovė Sandra Jovaišaitė.

Jos teigimu, dėl savo inovatyvios technologijos jėgainė darniai susilieja su fasado apdaila ir vizualiai neišsiskiria iš jos. Saulės elektrinė įrengta mažesniajame verslo centro bokšte, mat būtent jame yra tinkamu kampu ir į reikiamą pusę pasviręs fasadas. Saulės elektrinės galia siekia 55 kW ir ji per metus pagamins apie 55 tūkst. kW elektros energijos.

„Sieksime, kad daugiau nei 20 000 kv. m ploto modernus A+ energinio naudingumo klasės verslo centras būtų sertifikuotas ir pasauliniu BREEAM „Excellent New Construction“ tvarumo sertifikatu. „Artery“ verslo centre daug dėmesio skiriame tvariems inžineriniams sprendimams, kurie atitinka ir netgi pranoksta sertifikavimui keliamus reikalavimus“, – pasakojo S.Jovaišaitė.

Baigiama burti nuomininkų bendruomenė

Artėjant projekto vystymo pabaigai, „Artery“ verslo centre išnuomota 70 proc. patalpų. Apie tai, kad savo klientų aptarnavimo centrą ir darbuotojams skirtą biurą perkels į naująjį verslo centrą balandį paskelbė Medicinos bankas. Nuomos sandorius taip pat yra sudarę viena iš didžiausių informacinių technologijų įmonių Lietuvoje „Visma Tech“, aukščiausio lygio vadovų studijas organizuojantis „BMI Executive Institute“, atvirosios bankininkystės sprendimus siūlantys „kevin.“, verslui skirtos programinės įrangos kūrėja ir informacinių technologijų bendrovė „Hyarchis“, Norvergijos investicinio banko „Norne Securities“ padalinys ir kiti.

„Pagal tai, kokius įrengimo sprendimus savo erdvėse planuoja mūsų nuomininkai, jau matyti, kad sumanymas sukurti dinamišką erdvę keistis idėjomis ir įsikvėpti bendraujant su kolegomis tikrai pavyko. Įvertinę patogią lokaciją miesto centre, tvarumo ir efektyvumo poreikius išpildančius inžinerinius sprendimus, verslai čia kuria tam tikrą bendravimo, bendradarbiavimo ir kūrybos centrą, kuris savo funkcija skiriasi nuo tradicinio biuro“, – sakė S.Jovaišaitė.

Pasak jos, visapusiškai išpildyti nuomininkų poreikius padės ir čia įrengiamos viešosios erdvės su maitinimo, mažmeninės prekybos ir paslaugų zonomis. Pastato gyvybingumą net ir pasibaigus darbo valandoms kurti padės 35 metrų aukščio atriumas, atviras miestiečiams.

Į pastatą bus integruota ir požeminė perėja, jungianti Europos aikštę su Baltuoju tiltu. Automobiliu į visų poreikiams pritaikytą požeminę aikštelę bus galima patekti iš trijų pusių, taip maksimaliai paskirstant automobilių srautus ir išvengiant spūsčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis