Telecentras pranešė Registrų centro paprašęs panaikinti sprendimą dėl objektų Tujų gatvėje vienašališko perregistravimo įmonės vardu. Bendrovės nuomone, perdavimo procedūros nebuvo įvykdytos, o patys objektai, įsigijus juos „Darnu Group“, ilgai jų neprižiūrėjus yra suniokoti, dalies jų būklė avarinė.
Registrų centro atstovas Mindaugas Samkus BNS sakė, kad sprendimą priėmė teismas, todėl centras objekto registravimą galėtų pakeisti tik nurodžius teismui.
„Šiuo konkrečiu atveju yra įsiteisėjusi teismo nutartis, kuria aiškiai pasisakyta dėl to, kam priklauso konkrečių NT objektų nuosavybės teisės. Būtent tokį faktą, remdamasis teismo nutartimi, Registrų centras ir įregistravo Nekilnojamojo turto registre. Taigi, šiuo atveju sprendimus priima teismai, o Registrų centras tik paviešina juridinius faktus“, – BNS sakė M. Samkus.
Pernai spalį Apeliacinis teismas tenkino „Darnu group“ ieškinį ir paskelbė, kad prieš 9 metus sudarytas sklypo pirkimo-pardavimo sandoris nuo 2018 metų sausio negalioja, ir pritaikė restituciją. „Darnu group“ Telecentrui įpareigota grąžinti sklypą ir statinius Viršuliškėse, o Telecentras – grąžinti įmonei daugiau nei 6 mln. eurų su palūkanomis.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) sausį atsisakė priimti Telecentras skundą, todėl ginčas baigtas galutinai.
Vykdydama teismo sprendimą „Darnu Group“ inicijavo NT objektų grąžinimą. Tuo metu Telecentras pernai lapkritį pradėjo statinių apžiūrą, kurios metu konstatuota, kad statinių būklė yra itin prasta, dalies – galimai avarinė.
„Nors pati „Darnu Group“ apžiūros metu paminėjo, kad per visus aštuonerius metus jie neturėjo tikslo pastatų prižiūrėti, tačiau po apžiūros pateikė parengtą nekilnojamųjų daiktų perdavimo ir priėmimo (grąžinimo) akto projektą, kuriame įrašė punktą, jog NT objektai grąžinami pardavėjui tokios būklės, kokios jie buvo įgyti pagal sutartį, atsižvelgiant į normalų jų nusidėvėjimą. Tai visiškai neatitinka tikrovės ir kategoriškai nepriimtina Telecentrui“, – teigiama pranešime.
Tuo metu „Darnu Group“ teigė, jog nuo pastatų perėmimo jų būklė išliko nepakitusi, o Telecentras „maskuoja savo aplaidžius veiksmus“.
„Apmaudu, jog procesai net ir pasibaigus teisminiam bylinėjimuisi nevyksta sklandžiai ir tai kainuoja visiems mums – tik norime priminti, kad ši istorija iki šiol mokesčių mokėtojams kainavo beveik 2 mln. eurų. Todėl vertiname tai kaip eilinį pagalių kaišiojimą į ratus maskuojant savo aplaidžius veiksmus“, – teigiama komentare.
Anot „Darnu group“, Telecentras nesutiko pasirašyti turto perdavimo–priėmimo akto, todėl bendrovė kreipėsi į Registrų centrą prašydama perregistruoti turto nuosavybes teisę Telecentro vardu.
„Mūsų prašymą Registrų centras, remdamasis Lietuvos Apeliacinio teismo sprendimu, patenkino ir turto nuosavybę perregistravo – šiuo metu nuosavybės teisė priklauso Telecentrui“, – teigė įmonė.
Tuo metu Telecentras pasitelkė nepriklausomą specialistą, kuris atliks išsamius tyrimus, techninės būklės įvertinimą, nustatys defektus ir tik gavęs statinių vertinimo ataskaitą žada nuspręsti dėl jų priėmimo.
„Apie visus atliekamus bendrovės veiksmus „Darnu Group“ buvo informuota siūlant dalyvauti bendrose NT objektų apžiūrose. Nepaisant to, „Darnu Group“ lapkričio pabaigoje atsiuntė Registrų centro NT registro duomenų bazės išrašą, kuris skelbė, kad minimų statinių savininkas yra nebe „Darnu Group“, bet Telecentras“, – skelbia Telecentras.
„Darnu Group“ sklype, dėl kurio kilo ginčas, planavo statyti gyvenamųjų namų kvartalą, tačiau į teismą dėl turto sandorio kreipėsi prokurorai. 2017 metų rugsėjį Apeliacinis teismas panaikino sandorio dalį, kuria perleistos sklype esančios radijo antenos. Po šio sprendimo Telecentras „Darnu group“ grąžino beveik 250 tūkst. eurų, o bendrovė vėliau bandė atgauti likusią sandorio sumą.
2015 metais aukcione pradinė teritorijos pardavimo kaina buvo 4,6 mln. eurų. Ji ribojasi su Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu.